Čo spôsobuje hnedý výtok v 17. týždni?

Zodpovedané
8. okt 2020

Dobrý deň,

som v 17. týždni tehotenstva a takmer od začiatku od 5. - 6. týždňa mám každý deň výtok zafarbený do hneda. Dvakrát v 6. a v 12. týždni som aj slabo zakrvácala.

Od 12. týždňa sa krv už neobjavila. Ale stále každý deň mám už spomínaný výtok. Je ho málo, asi na jednu intímku a bez bolestí. Mala som aj hematóm, ktorý už ale teraz aktuálne na sone nebol. Dieťatko sa vyvíja a napreduje. Napriek tomu mám stále špinenie.

Čo ho môže spôsobovať?

Gynekológ ma posiela na rizikovú poradňu, keďže nevie čo tento stav spôsobuje.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

všeobecne špinenie môže mať viac príčin, vyprázdňovanie hematómu môže trvať aj niekoľko týždňov. Môže byť problém aj s placentou. Niekedy sa príčina nevie.

Určite je vhodné začať navštevovať rizikovú poradňu, kde by mali Váš stav posúdiť a určiť ďalší postup.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com