Čo znamená makrozómia a patologické IPP plodu?

Zodpovedané
21. jún 2020

Dobrý deň,

dnes som bola na ultrazvuk a lekár mi povedal, že prietoky jednej z bábätiek dvojičiek sú zlé. Že musím ísť do nemocnice. V správe sa píše, že makrozómia a patologické IPP plodu 1. Že je 31/4 a plod 2 je len 30/4 ako má byť u nej všetko v poriadku.

Čo znamená makrozómia a patologické IPP plodu?

Som už zúfalá, lebo náhodou prišla aj pani doktorka a jej tam hovoril niečo o plodovej vode a bojím sa, aby sa malej nič nestalo.

Ďakujem.

Dobrý deň,

makrozómia znamená, že je jedno bábätko väčšie. Patologické Ipp plodu sú horšie prietoky krvi cez placentu.

Zatiaľ sa nestresujte, treba veci dovyšetriť. V 31. týždni majú už bábätka veľkú šancu, že i keby sa narodili predčasne, bude to v poriadku.

Lekár vás správne odoslal do nemocnice, kde bude pokračovať vyšetrovanie.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com