Patologické tehotenstvo bez plodu

18. apr 2021

Ahojte.. Konečne sa nám po roku a pol podarilo otehotniet a žiaľ vyzerá to na patologické tehotenstvo bez plodu, niečo cez 2 týždne dozadu len malinke bublinka,tento týždeň som bola na kontrole po 2 týždňoch a len prázdny vacok, narástol pekne, doktor povedal ze plod by už určite videl.. Je mi jasné, že sa to asi konci a zmierujem sa xlen ma zaujíma ako to u vás prebehlo, keď ste sa rozhodli neísť na kyret ale počkali ste kým ste sa vyčistili samé? Doktor povedal ze vacok je veľký tak sa bojí masívneho krvácania, hcg mi bral len raz keď sme videli bublinku,, príznaky mam uplne od začiatku viac než citeľne, stále ešte neustáli..bojím sa toho krvácania, išli by ste na kyret alebo čakali? Robím v obchode, často cestujem, bojím sa toho kde ma to chytí a ako to zvládnem.. Ďakujem za každú odpoveď

diaalex
18. apr 2021

Podľa mna chod na kyret, budeš mat istotu, že ta to nechytí niekde cestou, že niekde neodpadneš kvôli krvácaniu alebo ti nepríde zle. Určíš si deň, urobia ti to a budeš to mať “pod kontrolou”

autor
18. apr 2021

@diaalex áno tiež to beriem tak len viem ze raz keď som mala dr ženu tak mi povedala ze kyretu sa co najviac vyhýbať keď máme problém otehotnieť, neviem aké sú tam rizika, nechcem si to moc čítať aby som sa nebala, len stale na to myslim, ja by som možno aj počkala, ale keby som vola doma.. Takto keď chodím, šoférujem bojím sa čakať a čítala som ze podaktore čakali na samo čistenie aj ďalší mesiac.. Byt mesiac s total tehotenskymi príznakmi a vedieť ze dieťa nečakám je tiež naloz..

luckamjar
18. apr 2021

Ja mám za sebou aj spontánne potraty aj kyrety. Vždy ma strašili že rovno kyret, ale vždy som čakala...nevyhla som sa im, lebo sa mi to dlho nespúšťalo tak som na ne pristúpila. Teraz posledný to tak bolo opäť ale našťastie som dovtedy začala krvácať. Mala som načítané hrozne pribehy čo to so mnou spravi, pripravená na najhoršie, muz jednou nohou v aute keby bolo treba utekať na pohotovost a ani ti neviem ako to prišlo a už to bolo aj preč. Menštruačné kŕče (oproti tomu čo som zvyknutá úplne slabé) a s nimi čo malo to vyšlo. Za mna už 2x to bola len silnejšia menstruacia. Každá sme samozrejme iná ale ak psychicky vydrzis čakať, tak by som pockala. Ak ale pôjdeš na kyret, je to rýchle a úplne ok, nie je dôvod da báť ani jedného. Držím palce a je mi to luto.

diaalex
18. apr 2021

Poznám mamičky, ktoré boli aj 2-3x na kyrete, niektoré už boli vo vyššom štádiu a museli porodiť a teraz majú zdravé detičky

marsella_22
18. apr 2021

Ja by som Vám poradila počkať. Doktor mohol nesprávne vyrátať týždeň, a preto nie je nič vidieť. Čítala som tu rôzne príspevky na túto tému a naozaj, našli sa ženy, ktoré počkali, a dnes tešia z bábätka. Nemusí to tak byť, ale môže. Skúste si vyhľadať viaceré diskusie na túto tému. Držím Vám palce.

autor
18. apr 2021

@luckamjar mrzí ma, že máš tiež toho toľko za sebou.. Tak mňa hlavne mama nastrasila, tiež bola v nejako 9 tt ako ja keď potratila, povedala mi ze ju bolelo brucho a potom odrazu začala krvácať a brala ju sanitka a skoro vy krvacala.. Ja aj ona mávame silné menštruácie, preto sa toho bojím..

autor
18. apr 2021

@marsella_22 áno vyhľadala som si už veľa diskusii ale ja chodím na kliniku, majú veľmi dobre seno a sú to skúsení doktori.. Tehotenský test som mala už skoro mesiac dozadu pozitívni, niesom tehotná prvý krát, tak sama viem xze to ôk nieje :( ale ďakujem aj tak za malú nádej 🙂

luccija
18. apr 2021

Ešte by som počkala a potom kyret

krpka
18. apr 2021

pred rokom som mala tehotenstvo bez plodu...vycistila som sa sama...vlastne som sa rano zobudila a sama krv ani som nic necitila ziadna bolest...o par dni som sla na kontrolu a po ceste zase sa zo mna prudom spustila krv ale tiez bez bolesti...ale tak zavisi asi aj od velkosti vacku ja som nemala nejak moc velky asi 6mm...ale pekne som sa vycistila sama

julie19
18. apr 2021

Neviem poradiť či čakať alebo nie, ale chcela by som len trosku povzbudiť a zahnať strach z kyretu, kamarátka bola na kyret v apríli min rok ... a to už bola nejaký vtedy cca 11tt a v júni sa im zadarilo a teraz už sa tešia zo zdravého bábätka ... držím palce nech sa vam čím sok zas zadarí 🤞

elenajezova
18. apr 2021

Ja som mala presne toto iste. Bola som na kyrete.

autor
18. apr 2021

@krpka
Presne takeho krvácania sa bojím.. Stále som u zákazníkov, neviem ako by som sa zachovala, ako by som to prežila.. Viem ze prirodzenejšie je počkať a vyčistí sa sama ale nejako mam pocit ze psychicky znesiem kyret lepšie..

autor
18. apr 2021

@julie19 ďakujem Ti veľmi pekne za povzbudenie, my sme sa rozhodli nechať to tak aspoň na rok až dva, potrebujem sa z toho všetkého dostať, už mi to prerastá cez hlavu.. Mimochodom, krásny článok na Tvojom profile🙂 nech je malá zdravá

autor
18. apr 2021

@elenajezova :( mrzí ma to, pravdepodobne zvážim ten kyret

kikaaa444
18. apr 2021

Ahoj zrejme ide o anembryomolu . Čistila som sa doma po nasadení tabletkami . Ak môžeš chod na kyret . Ja som si to nevedela predstaviť no doma to bolo horsie aj na psychiku . Krvacala som tri dni ako z deravého suda , strašne kontrakcie bolesti a boli hodiny kedy som chcela ísť na pohotovosť lebo som sa bala že vykrvacam . Doslova zo mna padali guče .. nechápala som ako môže byt tak veľa krvi krvi sa nejedna o klasicky potrat kedy potratis plod . Nepreháňam ale naozaj to tak bolo . Prečítaj si aj iné diskusie kde nejedna žena pisala podobnú skúsenost . Kyretaz budeš mat určite bez menšej psychickej ujmy hlavne . A máš to raz dva.. prídeš odídeš a je po ..

buducamama
18. apr 2021

Ahoj, mrzi ma, co sa ti stalo😪Ja som si tym presla, bola som PN v inom meste u priatela a az v 11tt, zacala som spinit, tak som sla na pohotovost a tam som sa vlastne az dozvedela, ze je bezplodove. Na cistenie som mala ist o par dni, len za asi dv dni ako som isla vystupovat z auta, tak som citila len akoby rupnutie a ked som sa postavila, tak len sa zo mna nieco vylialo, mala som rifle tak esteze som bola pri dome, bezala som domov a teda pekny pohlad to nebol😪Nebola to cista krv, ale masa kadecoho, keby som nebola pri dome tak neviem co spravim. A ta krv zo mna neustale kvapkala, takze hned do nemocnice. Nakoniec mi ani kyret nerobili, docistil ma doktor za chvilu. Viem, ze je to prirodzene, ale necakala by som na tvojom mieste, vycistia ta a mas pokoj.

autor
18. apr 2021

@kikaaa444 @buducamama presne toho sa bojím.. Ze sa tu budem trápiť a len krvácať a krvácať.. A hlavne to xze niekde budem a spusti sa mi to.. Ďakujem Vám ze ste napísali :*

autor
18. apr 2021

Ešte sa Vás chcem opýtať dievčatá, tým co sa potvrdilo ze len vacok bez plodu.. Mali ste aj také normálne príznaky tehotenské celý čas? Lebo mne sa stále stupnuju a viac menej od začiatku ich mam dosť intenzívne. Prsia mam najviac intenzívne zo všetkých tehotenstiev,nejde mi to vôbec do hlavy

taziona
18. apr 2021

Ahoj. Pri prvom tehotenstve mi tiez potvrdili anembryolu. Mala som vsetky priznaky cely cas. Po kyrete vsetky priznaky zmizli ako sibnutim carovneho prutika.

autor
18. apr 2021

@taziona 😭 ach joj..

taziona
18. apr 2021

Ale odlahlo mi. Fyzicky... nepripúšťala som si,ze by sa nieco pri kyrete pokazilo. Aj ked nikdy nevies... Od kyretu ubehli uz styri roky a mam dcerku a dalsie babo na ceste. Drzim silno prsty.

mamina87
18. apr 2021

Ahoj ja som po kyrete ...zajtra bude týždeň ....mala som prázdny genstacny vak a lekárka sa bála že by som mohla niekde odpadnúť keby som čakala tak som radcej išla ....ako vyplakala som sa dosť a aj teraz mi to príde ľúto že to tak dopadlo ...ešte stále krvacam tak uvidíme čo prinesie cas ..držím ti prsty a prajem veľa síl ♥️

zuzkaa1991
18. apr 2021

Ja som bola na kyrete v 12 tt sa zistilo ze dieta nezije nebilo srdce MA to sa zistilo v piatok a v pondelok som mala ist na kyret ak náhodou by som zacala krvácať tak jasne ze by som mala.ist ihneď ......urcite by som isla ako riskovať nieco zle tiez som otehotnela po roku a pol aj viac potom MA potrat a po roku som opat otehotnela a uz mame 3r. Slecnu....

buducamama
18. apr 2021

Ja som mala v podstate hned po ovulacii silne priznaky, naplo ma len raz a zacali ma priserne boliest prsia, ani dotknut som sa ich nemohla a brucho ma velmi bolievalo a zimnica. Potom par dni pred spinenim, ked som ani nevedela, ze je nieco zle, tak priznaky vymyzli. Teraz som zas na zaciatku tehotenstva, len prsia ma uz teraz pobolievaju, u doktora som zatial nebola, ide buduci tyzden, tak sa velmi bojim, aby sa mi to nezopakovalo. Vraj to nie je take caste, ale co citam tu, tak su baby, co to mali viackrat😪

buducamama
18. apr 2021

A este divne bolo, ze ako mi vymysli tie priznaky a spustilo sa krvacanie, tak ma absolutne nebolelo brucho. To ma zacalo boliet priserne az ked mi v nemocnici pichli oxytocin, to som skriabala na zachode steny a krvacala, az potom ma zacali cistit ked som viackrat isla za sestrou, ze to neni ok. A hned ako ma vycistili tak bolo po bolestiach a ani som uz nekrvacala.

mamina87
18. apr 2021

@buducamama prosím ťa a po akej dlhej dobe si zas tehu?

buducamama
18. apr 2021

@mamina87 toto sa mi stalo pred 14 rokmi, odvtedy sme sa nesnazili a teraz vlastne sme zacali pred mesiacom a hned som otehotnela. Ale teda otazne, ci bude vsetko ok😪

mamina87
18. apr 2021

@buducamama uf 14 rokov je dosť ...určite bude v poriadku ...tehu test ti potvrdil ? Kedy ideš k lekárke ?

buducamama
18. apr 2021

@mamina87 ano, mam pekne dve ciarky, kontrolujem si ich obcas. Len dnes som si nasla jemnucke hnede spinenie, chcela som ist v piatok k doktorke, ale pojdem uz v stredu, nevydrzim. Hlavne z priznakov mam uz len jemne pobolievanie prs a obcas citim trochu podbrusok.

jaga18
18. apr 2021

Ja som čakala, mala som na to cca 2 týždne. 1 týždeň, keď už som vedela, že není dobre, druhý po kontrolnom sono, keď sa na 100% potvrdilo, že plod je odumrety už v rozklade. Vypýtala som si týždeň na samocistenie, v podstate mi to aj Dr odporúčala, no potom bolesti prišli, krvácaní nie, urýchlene som šla do nemocnice a kyret, po kyrete teploty, neskutočne bolesti... Šla som dosť neskoro, ako sa plod už rozkladal, dostala som infekciu.
Ale pre šťastie sa to po 2 týždňoch na ATB dalo úplne do poriadku. Menzes som dostala 3 týždne po kyrete a hneď na to so zas otehotnela. Predtým sme sa pokúšali 4,5 roka, nemohla som uveriť tomu, že za mesiac, jeden jediný mesiac som otehotnela zas... Vek mám už viac než pokrocili😁 tak som už ani nedufala, že sa nám to ešte podarí... Dr povedala že kyretom sa maternica pekne precistila a tak sa oplodnene vajíčko ľahšie uchytilo. Teraz som 27 tt a všetko je zatiaľ ok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre