Je hematóm v tehotenstve bežný?

Zodpovedané
17. sep 2019

Dobý deň,

som po IVF v 7. týždni tehotenstva.

Dnes na gynekologickej prehliadke mi zistili hematóm.

Hrozí niečo mne alebo bábätku?

Som na PN, lebo od začiatku tehotenstva krvácam. Beriem Estrimax, Duphaston a Progesteron 3 x denne. Otehotnela som po troch rokoch a bojím sa, aby som o bábo neprišla.

Je vhodné pridať Ascorutin?

Je hematóm bežná vec, alebo sa jedná o rizikové tehotenstvo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hematóm v prvom trimestri tehotenstva je dosť častá záležitosť.

Môže sa buď vstrebať, alebo sa vylúči, čo sa prejavuje špinením skôr tmavšie krvou.

Záleží od veľkosti hematómu, v prípade že je väčších rozmerov, tak je väčšie riziko potratu.
Vy sama to nie ste schopná ovplyvniť. Máte všetku dostupnú liečbu.

Ascorutin je skôr podporný liek. Viac urobiť nemôžete.

Veľa šťastia

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com