Krvácanie v 5 týždni tehotenstva

dablik128
26. nov 2019

Som 5tt tehotenstva a dnes som zacala krvacat a teraz uz len spinim poradte mi o co moze ist volala som lekarom tak mi nasadil ascorutin 3x2tbl a duphaston 3x1tbl.mam strach nakolko sa jedna o moje prve tehotenstvo a snazili sme sa 5 rokov

mariska1989
26. nov 2019

A na základe telefonátu ti nasadil liečbu? Tak ja by som skôr išla na pohotovosť môže aj nemusí sa jednať o potrat ťažko povedať čo sa deje .Ja som potratila v 6tt najskôr špinenie potom už krv..

klarka0002
26. nov 2019

@dablik128 Určite nerozmýšľaj a chod na pohotovosť. Radšej jedna tzv zbytočná návšteva pohotovosti ako potom ľutovať. Držím palce.

erika2789
26. nov 2019

@mariska1989 ja som tiež takto potratila, najprv slabé špinenie potom krv, a súhlasím určite neodkladať návštevu doktora alebo pohotovosti

klarka0002
26. nov 2019

@erika2789 Ja som bola takto vo februári 8tt začala som mať ako keby menštruačné kŕče, najprv len spinit a potom sa spustila červená krv... Šli sme na pohotovosť ihneď ale už sa to nedalo zastaviť a potratila som. Zajtra idem na môj 1.KET a urcite by som v každom prípade šla k lekárovi ak by som si myslela ze niečo nie je v poriadku.

blska22
26. nov 2019

@dablik128
Ja Ťa chcem povzbudiť a dodať troška sily. Nemusí stále ísť len o skúsenosť ako majú dievčatá vyššie..ja som sa v 8tt rozkrvácala, ale ozaj MASÍVNE- utekala som hneď na pohotovosť (čo by si mala urobiť aj ty), hospitalizovali ma, nasadili liečbu:.. malá má dnes už takmer pol roka ☺️
Tu Ti žiadna nepovieme o čo ide..ale utekaj na pohotovosť, držím prsty! ❤️

alexis617
26. nov 2019

@dablik128 obleč sa a choď na pohotovosť

mariska1989
26. nov 2019

@erika2789 ale zväčša v takýchto týždňoch sa jedná o potratu a ani nenapísala či krvácala len troška alebo len pár kvapiek. Ako ja keď som začala 12 týždni špiniť tak som išla hneď na pohotovosť a skončilo sa to čistením, určite by som nepísala na modrom koníkovi alebo inej skupine a nevolala doktorovi ale automatický pohotovosť a v 6tt som sa vyčistila sama

machulka1988
26. nov 2019

Urcite utekaj na pohotovost. Ja tu prave lezim tiez..vcera som bola na ultrazvuku (6t+3)..srdiecko pekne bilo,vsetko bez problemov a dnes necakane krvacanie Okamzite som utekala na pohotovost..robili mi zase utz..pre krv skoro ani neuvidel plod..ale nakoniec predsa..aj s bijucim srdieckom..(zatial). A teraz nam zostava len verit v stastny koniec.

mariska1989
26. nov 2019

@machulka1988 Och tak sa drž a až ti to dopadne všetko OK

alexis617
26. nov 2019

@machulka1988 držím palce

machulka1988
26. nov 2019

@mariska1989 ďakujem ti velmi pekne..snazim sa mysliet pozitivne, ale je to tazke..tento rok som uz raz potratila (MA).. :( ..tak sa velmi bojim..cloveku vtedy behaju kadejake myslienky po rozume..

machulka1988
26. nov 2019

@alexis617 dakujem ti velmi pekne. Tato noc bude tazka..

erika2789
26. nov 2019

@klarka0002 áno presne tak som to mala aj ja sprevádzané kŕčmi, je mi to ľúto čo sa Vám stalo, vela šťastia prajem

erika2789
26. nov 2019

@mariska1989 taktiež som potratila v 6tt a telo sa s tým samo vysporiadalo, a mrzí má že to aj u Vás takto dopadlo, viem ako sa cítite, treba odhodiť strach a myslieť pozitívne aj keď to nieje ľahké, ale zvládnete to, veľa šťastia aj Vám

malicka_mysicka
26. nov 2019

Ahoj, vela zien v tehotenstve spini a krvaca. Ja som na striedacku spinila / krvacala / masivne krvacala a to az do 26tt a mam doma krasneho zdraveho chlapceka. Chcem Ti tym povedat, ze moze to dopadnut aj dobre. Duphaston pomaha udrzat plod, ascorutin zastavuje krvacanie. Ja som brala len duphaston. V takomto skorom tyzdni lekari nic ine robit nemozu. Drzim Ti palceky, aby sa babatko udrzalo.

soviatko
26. nov 2019

Ja som začala krvácať v 6tt, bolo to v noci, ráno už len slabé špinenie. Utekala som k svojmu lekárovi a ten po sone zhodnotil, že ako sa mi rozťahovala maternica, tak mi podľa všetkého praskla nejaká cievka, ale že malé je v poriadku. Tiež mi nasadil duphaston a ascorutin, no pre istotu ma nechal na pár dní hospitalizovať na pozorovanie. To isté sa opakovalo aj v 9tt. Potrat sa našťastie nepotvrdil a ja mám doma svoj 20 mesačný poklad. Dúfam že to bude aj tvoj prípad. Veľmi silno ti držím palce.

mariska1989
26. nov 2019

@machulka1988 viem o čom píšeš v januári som potratila 12 tt po prvej MS sa nám podarilo znova otehotnieť potratila som v 6t teraz som znova tehotná som v polovičke ale strach tu stále je aj teraz som začala znova špiniť a hneď som išla k doktorke našťastie bábo je v poriadku takže u mňa to buď spustilo zápal ktorý teraz mám alebo nízko položená placenta... ty sa hlavne drž skús radšej na to nemyslieť lebo to robí niekedy viac škodu lebo stres môžeš si vyvolať potrat

mariska1989
26. nov 2019

@erika2789 tieto začiatky sú najhoršie a teraz je u mňa stále strach lebo každú chvíľku niečo ale snažím sa myslieť pozitívne

alexis617
26. nov 2019

@machulka1988 viem ako ti je ja som bola pri mojich 2synov na tom rovnako a našťastie dobre to dopadlo ak budeš mať bolesti okamžite choď za sestričkou mňe dávali infúzie mala som silné kŕče a krvácanie a nakoniec chvála Bohu mám doma nezbedníkov držím ti palce uvidíš dobre to dopadne len tomu drobcovi musíš veriť

erika2789
26. nov 2019

@mariska1989 poznám tie obavy a strach aby bolo všetko v poriadku ale teraz hlavne sa tešte z tehotenstva a užívajte si ho

machulka1988
26. nov 2019

@alexis617 ..verim, ze male machuliatko je bojovnik a ze sa nevzda..pekne mu dohovaram, ze to musime dotiahnut do uspesneho konca, lebo sa na nho velmi tesime..🙂 dakujem este raz za podporu. Velmi to pomaha..pozitivne mysliet..

machulka1988
26. nov 2019

@mariska1989 v prvom rade..drzom silno prsteky..tfuj tfuj tfuj..nech vsetko dobre dopadne..strach nas asi uz nikdy neopusti..ale zaklad je sa snazit mysliet pozitivne a hlavne, nestresovat sa. Verim, ze to dotiahneme do uspesneho konca a o par mesiacov sa uz budeme tesit z nasich babatiek ❤

ashantyo
18. aug 2022

Vie mi niekto poradiť,, som v 5 týždňov 6 dní ,, bola som na vyšetrení Doktorka mi povedala ze som 5 týždni , a dnes som začala krvácať presne tak keď mám menštruáciu ale krv je svetlo červena .. veľmi sa bojím že by som potratila..

sabenka21
18. aug 2022

@ashantyo treba ist na pohotovost ja som tiez tak zacala krvacat lekar mi predpisal utrogestan zial v aprili som mala MA nakolko sa plod nevyvijal a nebilo srdiecko bola som cca 6tt ale treba ist hned k lekarovi radsej zbytocne ako neskoro

ashantyo
30. aug 2022

@sabenka21 hneď sme išli na pohotovosť a no nakoniec to bolo biochemické, tak že som potratila v 5 týždni 😔. Môžem sa ťa opýtať, či ty vyšetrenia robili? alebo pri prvom potrate nerobia žiadne ,,, lebo odpoveď som nedostala žiadnu že prečo biochemické ,, a bojím sa otehotnieť ..

sabenka21
1. sep 2022

@ashantyo ahoj nie nikto to neriesil ze preco to bolo..strach ti to bude len zhorsovat priroda to takto zariadila musis mysliet pozitivne a verit ze na dalsi krat to vide 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre