Je popôrodný vysoký tlak chvíľková záležitosť?

Zodpovedané
4. júl 2019

Dobrý deň,

po pôrode mi opakovane namerali v pôrodnici vysoký krvný tlak.

Dovtedy som ním netrpela, ani v tehotenstve. Teraz mi dali užívať Atonebene, lieky do kontroly u obvodného lekára.

Je popôrodný vysoký tlak, chvíľková záležitosť, alebo je to chronické?

Ďakujem

Dobrý deň,

niekedy po pôrode býva vyšší tlak a trvá nejakú dobu než sa upraví.

Ak by vysoký tlak pretrvával i po kontrole u obvodného lékára, je vhodné vyšetrenie internistom.

Snažte sa jesť zdravo, mať dostatok pohybu, obmedziť soľ.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com