Je v poriadku, keď som po spontánnom potrate nebola na kontrole?

Zodpovedané
26. apr 2019

Dobrý večer,

mám za sebou spontánny potrat v 5. týždni.

Je v poriadku, keď mi nikto nekázal prísť k lekárovi na kontrolu?

Minulý mesiac mi meškal menzes asi 5 dní, to bolo šestonedelie po potrate. Teraz mi menzes mešká znovu, ale tehotná asi nie som.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, ak nemáte problémy, nie je kontrola nutná. Veľká časť potratov v 5. týždni je aj nepoznaná. Jednoducho žena to berie ako oneskorenú menštruáciu.

Menštruácia môže byť ešte nepravidelná, než sa urovnajú hormonálne hladiny.

Veľa šťastia

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com