Je vhodný Kneippov kúpeľ a návšteva sauny počas tehotenstva?

Zodpovedané
15. máj 2019

Dobrý deň,

som v 17. týždni tehotenstva a chcela by som navštíviť sauny s teplotou 45 stupňov (soľná parná, bylinková parná, kvetová parná) a relaxačný bazén s teplotou 29 stupňov.

Nemám žiadne komplikácie. Tehotná som po IVF. Pred tehotenstvom som chodievala do týchto parných, okrem fínskej, keďže tá mi nerobí dobre. Soľná sauna mi vždy prišla veľmi mierna, čo sa tepla týka.

Je vhodný Kneippov kúpeľ počas tehotenstva?

Môžem použiť Senta protect tampón?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak ste navštevovala saunu pred tehotenstvom môžete pokračovať. Avšak je vhodné vynechať prvé tri mesiace gravidity, kedy je plod náchylný k teplotným vplyvom.

Pri saunovaní je vhodné dodržiavať niekoľko zásad, ako je doplňovanie tekutín a minerálov, ktoré pri saunovaní vypotíte. Vhodné sú minerálne vody s obsahom horčíka. Nesaunovať sa v prípade kontrakcií a saunovať sa len ak Vám to je príjemné.

Kneippov kúpeľ nôh podľa môjho názoru nemôže tehotnej uškodiť. Práve naopak - povzbudzuje krvný obeh a znižuje opuchy dolných končatín.

Tampón môžte použiť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com