Je zázvor pri nevoľnostiach v 8. týždni nebezpečný?

Zodpovedané
4. máj 2021

Dobrý deň,

som približne rok po potrate. Momentálne som v 8. týždni a posledné týždne som mala nevoľnosť, či som sa najedla, či vyhladla. Stále som mala pocit na vracanie. Posledné dni samotné dávenie aj prišlo ráno, alebo do obeda vždy. Cítim záhu v krku a viacmenej idú zo mňa kyseliny zo žalúdka. Veľmi málo zjem toho teraz.

Neviem z akého dôvodu veľmi ťažko prijímam a trávim zeleninu. Ostáva mi z nej na vracanie, alebo ju vylúčim v stolici. Preženie ma viackrát za deň.

Dala som si Loyd (zázvor, citrón, škorica, med) do väčšieho množstva vody a pomohol mi na nevoľnosti. Všeobecná lekárka a aj v lekárni vraveli, že mám zázvor vylúčiť. Vraj je nebezpečný a spôsobuje kontrakcie a potrat. Iní mi vravia, že takýto vreckový je neškodný.

Ako to je so zázvorom skutočne v prvom trimestri pri nevoľnostiach?

Ďakujem

Dobrý deň,

sama píšete, že názorov je viac. Ja sa prikláňam a z vlastnej skúsenosti k zlatej strednej ceste.
Neodporúčala by som čerstvý zázvor.

Avšak v čaji, v množstve, ktoré ukľudní žalúdok je podľa môjho názoru neškodný a môže veľmi pomôcť.

V lekárni sa dajú dokonca kúpiť aj zázvorové lízanky určené tehotným ženám prípadne aj čaje na zmiernenie ranných nevoľností tiež s obsahom zázvoru.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com