Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kardiologička odporúča sekciu, ale ja chcem rodiť prirodzene. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
14. nov 2020

Dobrý deň,

mám syna narodeného sekciou. Po piatich rokoch čakám ďalšie dieťatko. Fyzicky sa cítim dobre, možno ešte lepšie ako počas 1. tehotenstva. Mám však vrodenú stenózu aorty. Stav je stagnujúci už dlhé roky. Tlak v aorte sa zvýšil oproti prvému tehotenstvu.

Kardiologička vraví, že hodnoty sú hraničné. Rozmýšľala, že či indikuje sekciu. Nakoniec indikovala sekciu, že pre istotu povedala.

Ja by som však veľmi rada rodila prirodzene. Sekcia je predsa tiež záťaž pre telo. Mne sa zdá, že aby ma nemuseli moc "riešiť", tak ma hodia na sekciu.

Prvého syna som mala sekciou kvôli tomu, že som sa nejako "zasekla" v otváraní sa. A nie preto, že som kardiologický pacient.

Počet detí, ktoré sa nám s mužom narodia nechceme obmedzovať, ale ďalšou sekciou sa to bude musieť obmedziť. A navyše po sekcii mi dieťatko dajú tak neskoro po narodení. Zlé na to pomyslieť.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

k Vašej diagnóze sa neviem vyjadriť. Ale odporúčala by som Vám vyhľadať ešte jednu konzultáciu kardiológa a taktiež aj pôrodníka. Napríklad vo fakultnej nemocnici.

Máte právo na druhý názor a budete mat istotu.

Držím palce.


Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
por.as.hanka@gmail.com