Kontrakcie v 34. týždni. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
25. nov 2020

Dobrý deň,

v 34. týždni mi začali kontrakcie. Zatiaľ sa neotváram, ale nasadili mi infúznu liečbu Atobaasinom.

Zvykne sa kombinovať ešte s Ventolinom a Isoptinom.

Aký je Váš názor?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne máte na mysli liek Atosiban, ktorý je indikovaný v prípadoch hroziaceho predčasného pôrodu, je to silné tokolytikum.

Ak vám táto liečba bola nasadená, pravdepodobne je nejaký nález na pôrodných cestách. Je potrebné vybrať infúznu kôru a ďalej podľa nálezu. Vaše otázky Vám najlepšie zodpovie ošetrujúci lekár.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com