Mám 24 rokov a posúva sa mi termín pôrodu. Poradíte mi?

Zodpovedané
27. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať ohľadom môjho problému. Mám 24 rokov a podľa môjho veku mi vypočítali 1 v 1400 a Downov syndróm na 1,180. Termín pôrodu sa posúva.

Lekár mi nič o tom nehovoril. Len to, že všetko je v poriadku. Keď som bola teraz v stredu na kontrole, tak mi povedal, že termín pôrodu sa posúva. Keď som predtým volala o výsledky na krv a vývojové chyby dieťaťa, tak mi sestrička povedala, že sú dobré. Že len to nevychádza podľa menštruácie.

Ja som nemala menštruáciu pravidelne, tak neviem kedy som presne otehotnela. Asi nie v strede cyklu. Podľa údajov by som mala byt približne v 25. týždni a podľa ultrazvuku to mám okolo 20. týždeň.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

riziko DS u Vás je nízke.

Čo sa týka termínu pôrodu, ak bola menštruácia nepravidelná, je potrebné brať za smerodajný ultrazvukový termín.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com