Mohlo mi tak rýchlo prejsť tvrdnutie bruška?

Zodpovedané
4. máj 2021

Dobrý deň,

som v 20. týždni a od štvrtku som mala mierne tvrdnutie bruška. Nebolo to často a ani veľmi bolestivé. Volala som s lekárkou (bolo to asi jeden deň po poradni, kde bolo všetko v poriadku) a predpísala mi Magnosolv, jeden denne.

Dnes už žiadne tvrdnutie nemám a cítim sa dobre.

Mohlo to tvrdnutie naozaj takto prejsť?

Zároveň cítim také zvláštne tlaky odspodu.

Je to spôsobené normálnym rastom bábätka a maternice, alebo sa mi môže skracovať krčok?

Ďakujem

Dobrý deň,

mohlo ísť aj o reakcii na vyšetrenie, prípadne väčšiu fyzickú záťaž daný deň. V tehotenstve sú tvrdnutia aj tlaky bežnou záležitosťou.

Pokiaľ nie je tvrdnutie pravidelné, bolesť sa nezhoršuje, nekrvácate, išlo pravdepodobne len o podráždenie maternice.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com