Môže zlatá žila tlačiť na konečník?

Zodpovedané
14. júl 2019

Dobrý deň,

som v 37. týždni tehotenstva a včera som nebola na wc. Dnes som bola dvakrát.

Môže zlatá žila tlačiť na konečník?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nie som si istá, či presne rozumiem otázke. Hemoroidy sú častým problémom tehotných žien, hlavne v poslednom trimestri tehotenstva.

Môžu spôsobovať drobné krvácanie pri stolici aj bolesti, avšak frekvenciu stolice by až tak ovplyvňovať nemali.

Snažte sa upraviť stravu, tak aby stolica nebola tuhá. Jedzte veľa vlákniny, ovocia hlavne najmä slivky, zelenina, dostatok tekutín, jogurty, probiotiká. Môžete užívať aj psylium.

Po pôrode by sa stav mal upraviť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com