Zlatá žila v treťom trimestri

anett1411
21. feb 2013

Ahojte. Momentálne som v 32. týždni tehotenstva a už 2 dni ma trápi zlatá žila. Moja gynekologička mi dnes na poradni predpísala lieky Detralex. Ale ja mam obavy ich brať, nechcem uškodiť malinkej. Nechcem do seba trepať hocijaké lieky. Nikdy v živote som nemala zlatu žilu,neviem čo to je a ako sa lieči. V lekárni mi tiež dali mastičku Avenoc,že vraj je vhodná v tehotenstve. Poraďte mi prosím niekto, kto tieto lieky už bral a že či sú vhodné, či neuškodia babätku.

aristka
21. feb 2013

ja neviem ja by som to nepapala,používaj mastičku,čo ti dali v lekárni,pred stolicou si daj glycerínový čípok,na zmäkčenie stolice,nech ti nedráždi konečník a posiluj panvové dno sťahovaním pošv.svalov akoby si išla regulovať moč niekoľko krát denne,je to aj prevencia pomočovania a žila by sa mohla lepšie stiahnuť.

xenicka13
21. feb 2013

ja by som sa liecila, ked hovoria, ze sa moze v tehotenstve, tak si davaj, lebo po porode sa zlata zila zhorsuje, ja som mala zevraj ako orechy ☹

adeli79
21. feb 2013

detralex sa moze. ja ho uzivam skoro cele tehotenstvo kvoli krcovym zilam + hemoroidom.

saallen
21. feb 2013

@anett1411 aj mne sa po porode dost zhorsila. A detralex som brala aj ja, je to v poriadku a naozaj pomaha tie masti su tiez fajn, ale nepomozu tolko. A tiez papaj vela vlakniny🙂 drzim palce nwch ta to co najskor prejde 🙂

anett1411
autor
22. feb 2013

@aristka @saallen dakujem za rady,vážim si to 🙂 No rozhodla som sa tie lieky nebrať pre pokoj v duši....natieram sa tou mastičkou,no pomohla mi zatiaľ...hemoroid sa trochu stiahol,ale ešte stále pobolieva 😒 No dufam, že ta zla vec čoskoro zmizne, nech si môžem dalej kľudne uživať tehotenstvo 🙂

janulca444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vv88
15. mar 2013

Ahoj, ak mas aj tehotnsku zapchu, skvela vec su lanove semienka: kazde rano polievkovu lyzicu zapit pol litrom vlaznej vody. Zapcha takmer urcite ustupi a hemoroidy su takto menej mechanicky drazdene.

janakluc
29. máj 2014

Podľa mňa, keď je žena tehotná mala by sa vyhýbať všetkým liekom kvôli malému, dokým je iná možnosť radšej siahnuť po nej, na hemoroidy sú aj tabletky/ tobolky rôzne ale uprednostnila by som určite krémy z lekárne a nie z netu... Mama mala asi pred mesiacom hemoroid vonkajší, pobolievalo ju to len trochu a myslím že si kúpila hemstop (neviem ako sa to píše) a ustúpilo jej to 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre