Krvácanie z konečníka v 23. týždni

katulienka8654
24. apr 2020

Dobrý večer, mal už niekto krvácanie z konečníka pri stolici? Mne dnes sa stalo, že mi treba na veľkú potrebu a pritom keď som potlačila vyšla len krv a potom nič. Neviem čo to je krvácanie zo zlatej žily alebo niečo iné. Mám obavy aby to nebolo krvácanie z maternice. Čakáme dvojčatá a moja doktorka nerobila dnes

sasen123
24. apr 2020

@katulienka8654 máš pri tom nejaké bolesti ?? Ja som v 6 tt, zlatá žila má trápila ešte pred tehotenstvom hlavne v dňoch PMS .. u mňa sú to neskutočne bolesti. 😞😞

evallu
24. apr 2020

taký dotaz, je to svetlá krv? ako ked sa poraníš na ruke a tak? alebo tmavá? A ešte akú mávaš stolicu, máš skôr zápchu alebo skôr opačne? a berieš železo? ak je svetlá je to podla mna ok, niekde máš ranku alebo žilku ktorá ti sem tam krváca, s maternicou to nie je spojené anatomicky.... ak by bola tá krv tmavá, tak vtedy môže byť krvácanie niekde vyššie v čreve hrubom či až tenkom...či žalúdku, to by bolo potom treba riešiť na gastre....

katulienka8654
autor
24. apr 2020

@evallu bola svetlá farba krvi úplne svetlá a už týždeň som mala veľmi tvrdú stolicu. A dnes prišla krv. Železo neberiem dokonca mi už nejdú ani vetry. A cítim že by mi trebalo na veľkú potrebu ale keď potlačím silnejšie ide len tá krv a radšej prestanem tlačiť

katulienka8654
autor
24. apr 2020

@sasen123 nemala som doteraz nikdy problémy so stolicou ani so zlatou žilou až teraz počas tehotenstva mám problém. Bolesť necítim žiadnu, len keď vám treba ísť na veľkú potrebu a cítite tlak, že treba, ale keď už tlačím tak vtedy cítim bolesť asi skôr z tlačenia 😔

marcellka32
24. apr 2020

Kúp si v dm slivkovu šťavu, 1 liter stojí euro aj niečo a popijaj za deň 2 deci toho, prípadne sušené slivky večer zaliať vodou ráno nalačno vypiť tú vodu a zjesť aj slivky, pôjdeš vklude na wc, držím palce

evallu
24. apr 2020

@katulienka8654 tak super (teda super v tom zmysle že nie tmavá) to máš z tej tuhej stolice, skús niečo také.... no však vieš, čo ťa trošku poprehána, jemne, nie lieky, hlavne nie čokoládu tmavú čučoriedky, strúhané jablo, banán, strúhanú mrkvu, to vynechaj, skús viac vlákniny, nejaké vločky, hutný celozrnný chlieb, hrušky, možno vieš čo ťa skôr prehána..... veľa žien to máva, ak v tehu berú železo, to potom robí tiež oštaru že zapeká.... bud sa ti tam niekdy otvorila žilka, alebo priamo stena čreva sa "oškrela" .... skús niečo urobiť so stravou tak aby sa to "zmäkčilo" .... a bude dobre....

dollyzv
24. apr 2020

@katulienka8654 tak to budú určite len hemeroidy 🙂 pri dlhšej zápche to je normálne 🙂 konzumuj viac vlakniny,prípadne pouzivaj vlhceny toalet.papier s dubovou kôrou,alebo v lekárni kúp masť na hemeroidy a za dva dni to prejde ;)

katulienka8654
autor
24. apr 2020

@marcellka32 ďakujem za radu... Pôjdem si kúpiť tú šťavu, alebo aspoň tie sušené slivky, kým zoženiem stavu

katulienka8654
autor
24. apr 2020

@evallu tak ja zajtra nakúpim vločky, aj tú slivku a zeleninu na vlákninu, ak by som si nevedela poradiť pôjdem na pohotovosť nech sa mi na to pozrú. Ale ďakujem za rady aspoň ste ma upokojili lebo som mala strach, že sa mojím dievčatám mohli dačo stať ... Ďakujem pekne 😊

katulienka8654
autor
24. apr 2020

@dollyzv budem už radšej dávať pozor a jesť viac vlákniny, aby sa mi už toto nestalo a ten vlhčený toaletný papier s dobovou kôrou by som kde mohla zohnať?

marcellka32
24. apr 2020

Pri vláknine veľa tekutín treba

juliet86
24. apr 2020

@katulienka8654 vola sa hemoral a kupis v lekarni. ak ti mozem poradit aj glycerinove sipky su super. par eur v lekarni das do zadku zadrzis a bez tlacenia sa vykakas. byt tebou kupim aj caj dubova kora v lekarni tiez lacny urob silny odvar a sadni donhom pomoze stiahhnut cievy. rano vypi malacmo teolu vodu s citronom. niekomu pomaha aj lyzica olivoveho oleja. tiez mne pomaha rano kombinacia kavicka plus jogurt. pocas dna pi dostatok tekutin.aspon 2-3litre vody. skus ist na kratke prechadzky creva potrebuju pohyb. tiez skus dat olej ci mliekov pketove na ruku a v smere hodinovych ruciciek hladkat kruzivo brusko. kazdopadne ak sa krv bude stupnovat nebudes mat vetry a je to viac ako 4dni od normalnej stolice ak sa pridaju krce ci horucka ci nevolnost nevhutenstvo radim ti smer pohotovost predsa len si tehotna este k ymtomu s dvojickami raddej nic nepodcenit

marcellka32
24. apr 2020

Pomáha aj zajecicka minerálka, kúpiš v lekárni, dáš deci a ideš, nie je návykové

dollyzv
24. apr 2020

@katulienka8654 aj v dmke som ho videla 🙂 ale tuším aj v tescu alebo v Kauflande ho maju
A predávajú aj masť s dubovou korou

tanyan
24. apr 2020

z vlastnej pozitívnej skúsenosti odporúčam homeopatiku AVENOC - krém aj čapíky.
v príbalovom letáku je napísané, že sa neodporúča ako preventívne opatrenie.
ale v prípade problémov je to vhodný prípravok.
https://www.drmax.sk/avenoc-capiky/
https://www.drmax.sk/avenoc
pri akútnom zhoršení stavu som veľmi ocenila Procto Glyvenol, ktorý sa môže od 4. mesiaca tehotenstva a aj počas dojčenia. vďaka obsahu lidokainu pomáha veľmi efektívne aj od bolesti.
https://www.procto-glyvenol.sk/?gclid=EAIaIQobC...

katulienka8654
autor
25. apr 2020

Ďakujem vám za rady dnes skúsim ešte takto doma vašími radami si pomôcť, ak nie určite pôjdem na pohotovosť.

kikaaa444
25. apr 2020

Pravdepodobne to budeš mat z hemoroidov alebo keď píšeš že máš tvrdú stolicu tak nejaká prasknuta zilka alebo trhlinka . Ja mám cely život problem so stolicou , a niekedy keď je moc tvrdá tak mi podráždi konecnik a tiež krvacam . Avšak nie viac ako tri dni a vačšinou to stipe alebo boli . Odsleduj si to ak si to mala len raz určite je to ok

kikaaa444
25. apr 2020

@katulienka8654 a ako radia baby vyššie , určite vlhčeny toaletný papier 🙂 nemusí byt s dobovou kôrou kľudne staci aj klasicky vlhceny toaletný papier napr s kamilkami . Len nech je vlchceny je základ aby si si suchým nedrazdila konecnik

katulka1141
26. apr 2020

@katulienka8654 ahoj vsetko co ti radili je super. Urcite by som si nasadila aj probiotika. Ak by to bolo velmi zle dr ti vie predpisat detralex.

nini1010
26. apr 2020

V stave nudze ti dr predpise na stolicu Lactulosu,aj ja som ju brala.Este odporucam vlakninu psylium.

katulienka8654
autor
26. apr 2020

@katulka1141
@kikaaa444
@nini1010 ďakujem vám pekne za rady. Včera som bola po vlakninách aj slivkovom džúse na toaletu a ešte bola stolica tvrdšia tak mi krv ale išla len zo začiatku predpokladám lebo pri utieraní som si odsledovala a nič ... Uvidíme aká bude situácia dnes a zajtra ráno pôjdem k lekárke nech mi niečo predpíše poprípade ale nech mi urobí aj ultrazvuk či sú naše krásne dievčatká v poriadku.

kikaaa444
26. apr 2020

@katulienka8654 neboj určite je to ok 🙂 vôbec to nemusis mat hemoroid ale kľudne len nejakú ranku po tvrdej stolici . Ta zvykne krvácať aj niekoľko dni kým sa zahojí . Každopádne si to osleduj a keď neprestane tak k dr , ľudia sú v tomto veľmi nezodpovední nechápem prečo automaticky každé krvacanie zvaľujú na hemoroidom . Držím palce určite je to všetko ok aj bábätka 😘

katulienka8654
autor
27. apr 2020

@kikaaa444 ďakujem no skončila som nakoniec v nemocnici na pozorovanie a že zajtra sa bude robiť nejaké vyšetrenie a potom keď bude všetko ok idem domov... Chceli radšej že ostať tu, že čakáme dvojičky tak pre istotu

kikaaa444
27. apr 2020

@katulienka8654 tak držím palce 😘😘🙏🏼🙏🏼

zuzanana_zuz
8. máj 2020

@katulienka8654 ahojky, ako si dopadla? Ja mam tiez ten isty problem, 11tt tak rozmyslam ci ist na pohotovost ci nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre