Zlatá žila v 38. týždni

9. okt 2021

Baby prepacte ale poviem to ako je.
Pri kazdovecernej sprche som si nasla nieco pri konecniku, co tam este vcera nebolo. Medzi konecnikom a posvou mam ako keby nahromadenu kozu? Blizsie konecniku. Neviem ako to opisat. Pozerala som zrkadielkom a je ruzova, nie je krvava ani tmava ani nic take.Je pravda že dnes rano som mala tuhsiu stolicu a este dva krat za den sa mi zdalo ze mi treba ist, ale nakoniec nic z toho. Ten druhy krat to bolo tesne pred sprchou. Nic ma neboli, nemam ziadnu krv v stolici ani na toaletnom papieri. Len som mala dnes viac krat potrebu ist na velku a nic neslo. Ja neviem ci je to zlata žila, ci hemorodidy ci co. Kedze ma nic nebli :( som v 38tt takze tlak na konecnik uz par dni citim a aj maleho dost dole, ale nic ine a neviem ci to dako riesit neriesit, co to vobec je. Nevyznam sa v tom len som sa zlakla ked som to nasla.... Pripadam si ako blbec ze ani neviem co to je :( len ma to vydesilo..... Nejske rady?

petamich
9. okt 2021

je mozne, ze kvoli tomu tlaku na organy, creva ako babo rastie a zarove tvrdsej stolici sa ti spravili alebo vyliezli hemeroidy, stava sa to v tehotenstve casto a este castejsie po porode - mne na to pomohli faktu cipky a mast 🙂 tie cipky to pekne stiahnu dnu

ivangeline
10. okt 2021

Pri kazdom tehotenstve som mala hemeroidy... Po kazdom odisli. ;) Musi ma dlhsie trapit travenie,aby sa vratil..

autor
10. okt 2021

@petamich mna ale nic neboli. Naozaj ani troska ani pri potrebe ani pri sedeni chodzi utierani nic. Len mam teda pocit ze musim ist na wc uz od vcera..... Nie je to ani cervene, zapalene nepali nesvrbi. Preto mi to pride divne, ze ci je to ono..... Ze ci zbytocne davat lieky ked to nie je nic bolave.... Neviem som z toho taka nervozna, ze sa bojim ist aj na wc :(

autor
10. okt 2021

@ivangeline a mala si ich bolestive ci nie? Lebo vsade citam ako tie vonkajsie bolia a ako vyzeraju a ani jedno z toho nesplnam 🤕

vierka0508
10. okt 2021

Ahoj mala som nedavno nieco podobne, tiez som tehotna, ale mne to skor prislo ako podkozny vriedok, lebo to bolelo len na dotyk. Trosku som si to postlacala ale neslo z toho nic. Po par dnoch sa mi to vstrebalo.

autor
10. okt 2021

@vierka0508 mna to praveze neboli aj bez dotyku ani na dotyk... Tak preto neviem. Co to je.

petamich
10. okt 2021

mna to tiez nebolelo 🙂 len to bolo neprijemne, nevedela som sa poriadne utriet na wc atd. - ono sa to ale moze samozrejme zhorsit, pri porode mi to velmi vyliezlo a zacalo boliet ale je to na tebe :D mozno len upravit stravu bude stacit, nech mas maksiu stolicu a mozno to ani nie je ono 🤷‍♀️

weronka31
10. okt 2021

Ked to nemas zapalene, tak to neboli. Dolezite je aby sa ti to nezapalilo! Ja by som to na tvojom mieste narierala mastickou Preparation H, to je vhodne pre tehotne. Ak ides rodit prirodzene , tak si ju urcite pribal do porodnice! Po porode si daj rovno aj cipok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre