Môžem očakávať v najbližších dňoch pôrod?

Zodpovedané
28. aug 2019

Dobrý deň,

som v 40. týždni, som druhorodička s termínom pôrodu 29. august. Predvčerom som cítila kontrakcie od šiestej večera do štvrtej rána. Išli sme do nemocnice a tam sa zistilo, že sú to falošné kontrakcie. Bola som otvorená na 3 cm. Pre istotu si ma nechali tam.

Ráno na kontrole zistili, že krčok vystúpil vyššie a pustili ma domov.

Môžem očakávať v najbližších dňoch pôrod?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno vo vašom štádiu gravidity môžete pôrod očakávať každým dňom.

Avšak falošné kontrakcie Vás môžu trápiť aj niekoľko dní. Vhodné je vyskúšať teplú sprchu alebo vaňu a nahriať sa minimálne 30 minút.

Väčšinou pokiaľ ide o poslíčkov, tak sa bolesti zmiernia. Ak by zosilňovali, tak ide pravdepodobne o rozbiehajúci sa pôrod.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com