Môžu ma nútiť do prirodzeného pôrodu dvojičiek?

Zodpovedané
8. máj 2020

Dobrý deň,

čoskoro porodím dvojičky. Dieťa A je dole, uložené hlavičkou dole. Dieťa B je hore, uložené priečne. Som útla, úzka a k tomu čakám dvojičky. Od začiatku mi doktor spomínal cisársky rez. Pre moju bezpečnosť a aj mojich detí sa k tomu aj ja viac prikláňam.

V nemocnici, kde by som chcela rodiť však spomínala doktorka, že by to možno išlo aj prirodzene.

Môžu ma do prirodzeného pôrodu nútiť?

Dieťa B je priečne. Pochybujem, že sa ešte stihne otočiť dole hlavou. No aj keby. Celý čas som sa psychicky pripravovala na cisársky rez. S iným ani nepočítam. Dvojičky sú vždy rizikové.

Môžu ma nútiť do prirodzeného pôrodu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nútiť Vás nikto nemôže, Máte právo si vybrať pôrodnicu, kde budete rodiť.

Čo sa týka pôrodu dvojčiat. Ak je prvý plod hlavičkou je možný prirodzený pôrod, druhý plod, ktorý je priečne sa môže pretočiť do pozdĺžnej polohy aj počas pôrodu.

Pre deti má vaginálny pôrod veľký význam, odporučila by som Vám zvážiť, či to nechcete skúsiť.

Avšak pôrod dvojčiat je náročnejšie, hlavne na spoluprácu rodičky, ktorá musí pôrod chcieť.
Chápem, že ste od začiatku tehotenstva pripravená na cisársky rez a že v tejto chvíli sa vaše nastavenia zle mení. Skúste sa ešte porozprávať s pôrodníkom, vypočuť pre a proti a na základe toho sa rozhodnúť.

Prajem veľa šťastia

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com