Nízka hodnota hCG. Môže z toho byť ešte zdravé tehotenstvo?

Zodpovedané
25. nov 2020

Dobrý deň,

poslednú MS som mala 27.9. a hneď v prvý deň vynechanej MS som si robila test, ktorý vyšiel pozitívny ale druhá čiarka bola veľmi slabá. Odvtedy som si robila ešte pár testov a čiarka bola len o niečo silnejšia. Cez víkend som začala špiniť, tak som bola na pohotovosti a keď mi lekár robil ultrazvuk nič nevidel. Vzali mi aj krv na vyšetrenie hG a to malo hodnotu 120.

Podľa MS by som mala byť v 7. týždni, ale táto hodnota je na 7. týždeň veľmi nízka aj vzhľadom k tomu, že na sone nebolo nič vidno.

Opätovne som bola na krv v stredu a hodnota stúpla len na 207 a na ultrazvuku stále nič nebolo vidieť. Znova mám ísť na krv.

Je možné, že by išlo aj o zdravé tehotenstvo?

Alebo sa mám pripraviť ne to, že to nebude ďalej prosperovať?

Pri prvom tehotenstve sa mi tiež termín pôrodu posunul o dva týždne kvôli nepravidelnej menštruácii.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

hodnota hCG aj dynamika nárastu skutočne nezodpovedajú predpokladanému týždni tehotenstva.

Treba počkať a riadiť sa pokynmi lekára. Na ultrazvuku s odstupom cca týždňa už by malo byť jasnejšie.

Bolo by vhodné aj vylúčiť prípadné mimomaternicové tehotenstvo.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com