HCG hormón

4. okt 2021

Dobrý večer. Mám 31 rokov a včera som si robila test. Vyšiel pozitívny ale čiarka bola slabšia ako ta druha. Dnes som testla ráno znova a čiarka bola silnejšia. Menštruáciu mám dostať v stredu a teraz neviem, či mám ísť zajtra ku mojej gynekologicke Na odber krvi + ranný moc alebo mám počkať, či príde menstruacia a pôjdem až po nej. Teda budúci týždeň. (Je mi na zvracanie, Boli ma hlava, citlivé prsia….) mám však zdravotne problémy tak preto ta otazka, či nemám zbehnut ráno k doktorke. Pre istotu. Nakoľko neviem či je dobre ísť na odbery pred Ms tak sa pýtam vás. Predsa len ste tu skúsene niektoré🙂)

nika82
4. okt 2021

zajtra jej zavolaj, povedz ze ti vysiel pozitivny test a da ti termin na vysetrenie

petamich
4. okt 2021

zavolaj si doktorke, ona predsa tvoju anamnezu pozna, povies jej alebo sestricke, kedy bola posledna MS a objednaju ta ako maju vo zvyku - lekar test z ranneho mocu na zistenie tehotenstva nerobi, standardne objednava az na sono - teraz ale este zrejme nic neuvidi, takze ti ked tak vezme krv na hodnotu HCG 🙂

itka1
4. okt 2021

pockaj na meskajuci menzes aj tak na sono nic neuvdi az cca tyzden dva po vynechanej menzes dovtedy berie len krv ak ta vobec objedna a to len zbytocne stresuje a to ze ciarka bola silnejsia je normalne rano je najvedsia koncentracia hcg kazdym dnom bude silniet kedze hcg stale stupa

mariska1989
4. okt 2021

@itka1 ale ona nechce na sono 🙈. Pravdepodobne potrebuje vedieť z krvi kvôli liekom keď ma zdravotné problémy

mariska1989
4. okt 2021

Svojej gyn môžeš zavolať že ti vyšiel pozitívny tehotenský test a si ešte pred neočakávanu ms .ak potrebuješ lieky tak to už si poviete cez telefón čo a ako ak potrebuješ zas prestať brať nejaké lieky tiež ti povie čo a ako .na sono je najlepšie ísť až keď ti bude meškať 14 dni skôr isto nie no naj asi tak 20 dní až aj srdiečko vidieť je

autor
4. okt 2021

Aha no ešte že som sa vás opýtala. Čiže keď pôjdem k nej zajtra a vezme mi krv a vyjde pozit(s tým že ak by som dostala menštruáciu v stredu) tak je možné, že to nakoniec nebude tehotenstvo? Preto som spomenula vek, lebo nemám už 25 rokov a nič nechcem podceniť.

mariska1989
4. okt 2021

Foto testu nemáš ? Keďže si tesne pred ms to musia byť pekne už // A je ti zle či bez príznakov? Ak zajtra zoberú v stredu vieš výsledky .alebo si zaniesť priamo a zaplatíš a vieš to do hodiny cca

ankare
4. okt 2021

Najprv si tam zavolaj ráno,aby si nešla zbytočne tam. Mne Dr. kázal robiť test po týždni meškania a na prvé sono som mala ísť asi v 7.tt.
Držím palce,nech všetko dobre dopadne!

autor
4. okt 2021

@mariska1989 zahodila som testy 🥶🤷‍♀️
@ankare Dakujem tak budem čakať do stredy a potom uvidím

miskamicha
4. okt 2021

Nezakladala si tu uz dnes nejakunpodobnu diskusiu? Mozes ist k dr na odber krvi ak mas zdravotne problemy aby ti z krvi tehu potvrdila..a nemysli toho casu na nic zle, ver ze to bude v poriadku.

Mne videl dr na sone 4+3 gestacny vak a 5+4 uz aj srdiecko zacinajuce. /musela som k nemu tak.skoro kvoli krvacaniu/

autor
4. okt 2021

@miskamicha nie. Prišla som z prace o pol 10tej a napísala sem 🙂 Dakujem za radu. Ok počkám, nebudem stresovať 🙂

martina1201
4. okt 2021

Potrebuješ potvrdiť tehotenstvo kvôli liekom? Ak áno zbehni k dr na krv. Ak nie, tak počkaj kým ti 2x nevynechá menštruácia. ( Ak nebudeš mať problémy ako spinenie, krvácanie). Už by malo byť vidno aj srdiečko. Držím palce nech všetko dobre dopadne.

mariska1989
4. okt 2021

@martina1201 keď jej 2x vynechá menštruácia ??? A už by malo byť vidieť srdiečko ? No neviem ktora by čakala teda ďalšie 2 mesiace a to nie že malo by vidieť srdiečko ale to už sa tam črtá a podaktorí dr vidia aj pohlavie 🙈

miskamicha
5. okt 2021

Ja len preto lebo som dnes nieco podobne uz citala🤣 kludne s tym vysetrenim pocckaj ak nebudu tazkosti a nepotrebujes nejaku liecbu.. staci v 8-10tt aby si sa zbytocne nestresovala😊 drzim palce

autor
5. okt 2021

@martina1201
@mariska1989
@miskamicha
Dakujem za rady 🙂 počkám teda. Už len aby nedošla menstruacia

martina1201
5. okt 2021

@mariska1989 áno teraz jej prvýkrát vynechá a potom keď vynechá druhýkrát tak bude vo 8 týždni. Nikde som nenapísala ešte 2x vynechá. Ale keď ti 2x vynechá. Čítanie s porozumením je veľmi dôležité.

mariska1989
5. okt 2021

@martina1201 no ktorá by čakala tak dlho teda ak by ani ďalší mesiac ms nedošlo ? A ak by čakala ďalší mesiac tak to už by bola skôr 9+ takže povedané 10 ..samozrejme každého osobná vec no nepoznám teda žiadnu ktorá by vydržala a nešla .každá by utekala čím skôr aj keď nič nevidieť

martina1201
5. okt 2021

@mariska1989 a preto rozumní lekári objednávajú až na 7-8 týždeň. Aby mamička zbytočne nestresovala. Hlavne ak nemá žiadne problémy.... Takže keď viem že menzes neprišiel a blíži sa ďalší a idem urobím dobre pre seba aj pre bábo ktoré vo mne rastie..... Môj názor. Nemusíš ho prijať, ale je to rozhodne rozumnejšie ako jej napísať hneď zajtra utekaj k dr. Hoci nič neuvidí, ale to nevadí. Hlavne je že tam budeš.

mariska1989
5. okt 2021

@martina1201 ale ja ju neposielam ak si prečítaš píšem že musí meškať minimálne 14 dni takže... Každá to máme ináč a keď máš problém a treba brať lieky na udržanie tak riešiš pred ms ktorá nepríde ešte čo treba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre