Podáva sa pri oGTT rovnaké množstvo glukózy bez ohľadu na váhu ženy?

Zodpovedané
22. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom orálneho glukózového tolerančného testu (oGTT).

Podáva sa pri teste rovnaké množstvo glukózy bez ohľadu na váhu ženy?

50 kg vážiaca žena má určite nižší objem krvi ako 100 kg vážiaca žena. Tým pádom aj zriedenie krvi môže byť iné.

Je možné tehotenskú cukrovku otestovať aj odberom z prsta?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

glukózy sa dáva rovnaké množstvo všetkým ženám. Ide o to ako telo dokáže spracovať glukózu nejde o riedenie krvi.

Test sa na veľkej časti pracovísk robí z prsta, avšak podľa odporúčania odborné spoločnosti by sa odber krvi mal robiť zo žily.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com