Prečo ešte aj mesiac po pôrode cítim bolesť v podbrušku?

Zodpovedané
27. apr 2019

Dobrý deň,

som mesiac po prirodzenom pôrode a cítim akoby menštruačné bolesti v podbrušku. Som treťorodička a bolesti nie sú neznesiteľné a ani silné. Ale cítim ich skoro stále. Teplotu nemám. Popritom ešte trochu krvácam. Dieťa plne dojčím.

Mala som aj nástrih hrádze, ale to už mám pekne zahojené.

Prečo stále cítim bolesť v podbrušku?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti počas šestonedelia sú normálne. Môže ísť o tzv. retrakčné bolesti. To sú bolesti pri sťahovaní maternice, ktoré bývajú silnejšie u viacrodičiek. Väčšinou sa zhoršujú pri dojčení.

Rovnako aj slabé krvácanie 4 týždne po pôrode v norme. Malo by už ale postupne slabnúť a prechádzať do špinenia.

Ak by problémy pretrvávali aj po šestonedelí, vyhľadajte lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com