Robí sa pri trombofílii odber iba raz?

Zodpovedané
2. júl 2019

Dobrý deň,

v prvom tehotenstve v roku 2017 mi až po pôrode zistili, že som mala trombofíliu. Pôrod a dieťa dopadli fatálne, ale kvôli neliečenému tlaku. Teraz som po 2 rokoch znovu otehotnela a gynekológ ma poslal na hematológiu. Riešila som to cez pôrodnicu, kde som predtým rodila. Zobrali mi krv a osobne primár mi ju poslal na hematológiu kvôli tomu, aby sa tak dlho nečakalo nakoľko už teraz som riziková pacientka.

Teraz mi prišli výsledky, ale sú z roku 2017.

Je možné, že sa odber robí jedenkrát a kvôli genetike sa ani nevyšetruje?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mala by ste byť sledovaná na hematológii a v rizikovej poradni.

Neviem Vám poradiť, nie som hematológ. Každopádne, ak bola odobraná krv v 2019, tak aj výsledky by mali byť z roku 2019.

Riešte to so svojím lekárom.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com