Trombofília a epidurál

minneli27
14. júl 2017

Ahojte. chcem sa spýtať, či máte skúsenosti s pichnutím EPI pri pôrode pri trombofilnom stave. Pichám si fraxiparín, 0,3, hematologička povedala že ak nastane pôrod do 12h od pichnutí, je to OK, to isté povedala aj anesteziologička pri príprave. EPI mám zaplatené ale veľmi si želám porodiť bez toho. bojím sa aj prípadných komplikácií kvôli trombofílií. chcem však byť pripravená pre prípad, že to nedám a tú EPI si vypýtam. ste tu také ktoré ste rodili s epi pri trombofílií? 🙂

slniecko323
14. júl 2017

Nemam trombofilny stav, picham si tiez, ale epidural Ti nesmu pichnut skor ako po 12 hodinach od pichnutia fraxiku.

monicka79
31. dec 2019

@minneli27 ja síce nemám trombofiliu, ale radšej by som aj tak rodila bez epi. Môžem porovnať dva pôrody, prvý som mala s epiduralom, druhý bez a ten druhy bol úplne v pohode rýchlejší a hlavne som nemala ako pri prvom 10 dní migrénu z epiduralu. Teraz budem rodiť tretie a epi nechcem radšej po mojej skúsenosti. Síce rodis takmer bez bolesti, ale spomaluje to pôrod potom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre