Som Rh negatív a mala som dva potraty. Je ešte šanca mať dieťa?

Zodpovedané
27. jún 2019

Dobrý deň,

pred 1,5 rokom som mala potrat v 8 týždni. Mám Rh negatív a doktor ma poslal domov, neboli mi pichnuté protilátky. Po šiestich mesiacoch som otehotnela a následne som teraz v sobotu v 6. týždni znovu potratila. Predpokladám, že v priebehu dnešného dňa mi budú pichnuté aspoň protilátky.

Môj muž má Rh pozitív.

Je ešte šanca, že vynosím zdravé dieťa?

Je niečo, čo môžem urobiť, aby som znovu otehotnela?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

plánované tehotenstvo by bolo vhodné dopredu riešiť s lekárom.

U Rh negatívnych žien, sa sleduje hladina protilátok v krvi a podľa toho nasleduje postup. V prípade, že protilátky presiahnu určitú hranicu, je potrebné riešiť liečbu na špecializovanom pracovisku.

Vy sama žiaľ nemáte možnosť stav ovplyvniť.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com