Rh negatív v tehotenstve

6. aug 2020

ahojte. Mam krvnú skupinu RH negativ. Prvy potrat bola pichnuta injekcia na protilátky. Pri ďalšom potrate v 14tt mi zabudli pichnúť injekciu na protilátky, potom som mala biochemické tehotenstvo a teraz som v 11tt. Žijem v anglicku a prvú poradňu mam 12tt. Veľmi sa bojím ci to môže nejako ovplyvniť teraz tehotenstvo v tomto týždni, lebo viem ze injekciu dávajú az 28tt.

s_a
6. aug 2020

Mne pri prvom MA v cca 7 týždni nepichali nič, teraz je zatiaľ druhé tehotenstvo v poriadku a objednaná som na pichnutie protilátok v cca 30tt o mesiac

mima1
6. aug 2020

Mne pichli po oboch porodoch ale viem ze sleduju aj pocas tehotenstva ci sa netvoria protilatky. Ked tak si zavolaj na gyndu a spytaj sa ako sa to riesi

selest
6. aug 2020

Ako to ze prvu poradnu mas az 12tt ? Nebola si este u midwife. V 12tt uz mas mat termin v nemocnici na sono a geneticke testy. Krv na krvne testy na rh a ine choriby mi midwife brala este pred 12tt. Mne pichli injekciu aj v 12tt nakolko som mala zvysene protilatky. Tiez mi predtym "zabudli" dat po potrate. Teda to som mala inu midwife a ta sa na to tak vysrala ze mi tie testy na rh vobec neurobili a tym padom nedali injekciu po potrate..

autor
6. aug 2020

@selest nemam nič. Som nešťastná z toho, uz som pisala midwife, lebo telefón nikdy nedvíha.

zuzu1994
6. aug 2020

@s_a a teraz to mas zvysene ked ti ju idu pichat?

pukanec123
6. aug 2020

Ja mám 0 negatív, po každom aj neúspešnom tehotenstve by sa mala pichat injekcia s protilatkami. Ak ti ju nepichli, teraz sa už nemôže, budú ti len v krvi sledovať protilátky či ti nestupaju, a ak áno tak potom pichnu. Protilátky sa pichajú aby nevznikla hemolyticka choroba novorodenca, ale to je veľkí ojedinele, neboj sa budú to sledovať a v prípade riešiť. Ak dieťa bude mat tvoju krv tak je tam 0 šanca, ak manželovu tak sa môže stat, ale vedia to odsledovať a hovorím je to veľmi ojedinele, takze no stress len to treba odsledovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre