Sú tripple testy spoľahlivé?

Zodpovedané
17. máj 2020

Dobrý deň,

sestra je v 17. týždni a dvaja lekári jej v 14. týždni robili ultrazvuk. Povedali jej, že všetko je v poriadku a napriek tomu jej tripple test na DS vyšiel 1:180.

Je možné, že bábätko bude choré?

Sú tripple testy spoľahlivé?

Ďakujem

Dobrý deň,

tripple testy vykazujú určité percento nepresných výsledkov. Vždy je potrebné dať výsledky tripple testu do súvislosti s ultrazvukom v 12. týždni tehotenstva a podľa hodnôt upraviť riziko.

Sestra má aj možnosti neinvazívnej diagnostiky DS. Ide o odber krvi matke, v ktorej je možné zistiť DNA plodu. Toto vyšetrenie má až 99% presnosť. Jeho nevýhodou je, že ho nehradí zdravotné poistenie a testy sú pomerne drahé. Môžete ich nájsť ako napr. Trisomy test, harmony test.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com