Vyšiel vám Tripple test 1:2100?

romik39
12. júl 2022

Ahojte chcela by som sa opýtať a poradiť komu vyšiel tripple test 1:2100 ? Sestrička mi povedala že píšu z labaku výsledok negatívne . No nezdalo sa jej to . Doktor tam nie je až o pár dni . Mali ste to niekto ďakujem za každú odpoved

mamamasama
12. júl 2022

V prvom rade tripple test neberiem ako relevantný výsledok. Po väčsine sú tieto testy nepresné. A tvoj výsledok má síce horšie hodnoty, ale je negatívny. Nestresuj. Niektoré baby majú oveľa horšie výsledky a narodili sa im zdravé detičky. Ultrazvuk dopadol ako? Tam je pekne vidieť, či je prítomná nosová kostička a šijové prejasnenie.

romik39
autor
12. júl 2022

@mamamasama nebola som ešte na veľkom sone teda len môj dr mi robil v 12 týždni teraz idem v 20 o týždne ku grochalovi . Preto mám obavy lebo mám len 25 rokov . 🙄ale viem že nosova kostička bola

jarnajar
12. júl 2022

Veď to znamená, že štatisticky 1 z 2100 (!) detí s týmto výsledkom bude mať Downa. Toto je niečo, čo ani nestojí za reč, šedá zóna začína okolo 1:300 a za pozitívny sa skríning považuje pri 1:100.

lilinka126
12. júl 2022

@romik39 Ja som bola na ultrazvuku v SonoClinic a tam mi dr tiež povedala ze vidno nosovu kosticku... Tiez mam 25 a toto ma velmi ukludnilo... trisomy su len o pravdepodobnosti a tiez pisali dievcata ze trisomy vyslo zle (horsie ako tebe) a potom sli na amnio a to dopadlo uplne v poriadku.. tento stres skodi nie len tebe ale aj babetku snaz sa byt v klude a ci so stresom alebo bez vysledok neovplivnis... ale treba ymsliet pozitivne..

jarnajar
12. júl 2022

Tabuľka predpokladaného rizika podľa veku matky. Máš dobré výsledky, lepšie ako je základné riziko pre 25 rokov.

mina17
12. júl 2022

podľa mňa tiež netreba stresovať pri tak vysokom čisle mn3 vyšlo 1:11 išla eom na NYFTI a vyšlo 1: 3,5milionom takže nepanikar 🙂

petamich
12. júl 2022

@lilinka126 asi myslis triple 🙂 trisomy su platene testy, kde je vysledok 99% (spolahlivejsia je uz iba amnio)

miadi
12. júl 2022

To mas uplne v pohode vysledok. Praveze dobry nie zly.

miadi
12. júl 2022

@lilinka126 tripple test a trisomy su dva uplne ine testy .. trisomy su z DNA dietata v krvy matky. Tripple su hodnoty hormonalne len .. tripple test je rutinny nediagnosticky test. Nebyva chybny je len statisticky neurcuje diagnozu. Iba ti povie ako v pripade autorky ze s takymi hodnotami ma DS 1 dieta z 2100 tehotenstiev ktore mali rovnake hodnoty ako ona.

labajka
12. júl 2022

Nemáš sa čoho báť!!!!ja som mala 1:2

anavixy
12. júl 2022

Nezdalo?? Ja som mala 1:300 negatívny (29rokov) a nikto z nás čo sme to vedeli/videli to neriešil 🤷🏻‍♀️

bessdonna
16. aug 2022

@labajka co ti mohlo tak zhorsit vysledok?

jana_435
23. okt 2022

Ahojte, mozno mi budete vediet poradit. Cakame nase prve babatko uz vo vyssom veku. Ake vsetky vysetrenia a v ktorom tt by ste nam odporucali? Pripadne aj kam na ne zajst. Velmi pekne vam dakujem ❤️

bessdonna
23. okt 2022

@miadi kukam svoj trisomy a tam je to tak isto.je tam ze nezarucuje,ze dieta nebude mat tu chorobu atd.tak diagnosticka metoda je len amnio?

bessdonna
23. okt 2022

@jana_435 ahoj.ak si 40+,tak hned na zaciatku sa spytaj na trisomy test a povedz,ze odber chces co najskor.objednaj sa este na morfologicky ultrazvuk k MUDr. Grochalovi (uz si mozes vybavit termin,presne musis vediet kolko si tt+dni a objednaju si ta v 12 tt) toto ti zaruci dost velku istotu.

jana_435
23. okt 2022

@bessdonna dakujem. V case porodu by som mala byt 39r, ale to uz je v zasade 40+. Vo stvrtok mam termin u doktorky, to budem 5+0tt. Ak vyluci mimomaternicove, tak hned budem volat Grochalovi. Asi tieto trisomy a morfologicke sono su taky zaciatok a od toho sa potom dalej odpichneme?

bessdonna
23. okt 2022

@jana_435 39 je v pohode.su dve moznosti.bud klasika u tvojho lekara,k tomu grochal a trisomy neskor,alebo co najskor aj trisomy ak to chces aj napriek dobrym vysledkom tripple a morfo.este po vyluceni mimomaternicoveho si ta objednaju pozriet,ci bine srdiecko lebo v 5tt to este mozno nebude vidno.potom mat potvrdenu akciu srdiecka,asi vtedy volaj Grochalovi.aj ja si planujem 3.dieta cca v 39r.mam 36 a cakam druhe.

jana_435
23. okt 2022

@bessdonna ty to mas ako krasne naplanovane 🙂 Ja si dam asi rovno aj tie tripple aj trisomy a skusim zavolat Grochalovi uz po tej stvrtkovej kontrole. Ak ma odbiju, ze musi byt srdiecko uz, tak potom sa ozvem znova. Len som na Grochala citala vsade strasne chvaly, tak sa bojim, aby mal volny termin 😬 nevies nahodou, ci je niekto v BA, kto ma tiez take dobre meno? (Ale to asi len v pripade, ak by ma Grochal nevzal)

bessdonna
23. okt 2022

@jana_435 v ba Cunderlik,ale ja doverujem viac Grochalovi. bola som uz u neho 4x,pre mna to je alfa omega co povie,proste mohla by som pisat do rana co vsetko on dokaze.teraz som sa k nemu dostala uplne v pohode v 12 aj 20tt,na 12 som volala asi tak v 8tt,mal terminy volne.ale jasne,nech mas istotu.potom ked budes chciet aj v 20tt(vtedy vidno prietoky,srdce,mozog atd),tak si vypytaj uz po vysetreni aj na 20tt od sestricky termin,aby si znova nemusela volat.naplanovane to mam dobre ale mozno po porode poviem,ze nikdy viac😂

jana_435
23. okt 2022

@bessdonna 😁 to mozno bude po porode. Ale vies ako to byva, hlava zabuda a pamata si len to pekne 😅 dakujem velmi pekne za vsetky tieto tipy. Velmi mi to pomohlo s usmernenim a kde a ako vlastne vobec zacat ☺️

bessdonna
23. okt 2022

@jana_435 nemas za co a drzim palce😘

jana_435
23. okt 2022

@bessdonna dakujem, napodobne 🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre