Súvisia tmavé vlásočnice s hematómom?

Zodpovedané
5. mar 2021

Dobrý deň,

v 12. týždni mi bol po špinení a následne krvácaní zistený hematóm nad vnútornou bránkou. Mám predpísaný Utrogestan, ktorý užívam stále. Po tom krvácaní som ešte špinila krvou asi 2 - 3 dni. Odvtedy bol relatívne kľud a žiadne extra špinenie. Keď tak úplné minimum, čo som zbadala len pri vkladaní lieku.

Teraz po týždni a pol cca som začala špiniť hnedým výtokom. Je to už 3. deň a hlavne ráno je toho celkom dosť. V priebehu dňa sa trochu zmierni.

Od krvácania mám kľudový režim a väčšinou ležím a oddychujem. Na toaletnom papieri mávam niekedy také úplne tmavohnedé vlásočnice alebo "cucky".

Čo to môže byť?

Súvisia tie tmavé vlásočnice s hematómom?

Mám sa obávať niečoho iného?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, pravdepodobne dochádza k vyprázdňovaniu hematómu. To môže trvať aj niekoľko týždňov.

Pokiaľ by ste začali krvácať viac a mala bolesti, bolo by vhodné vyhľadať lekára.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com