Vykrvácanie hematómu v tehotenstve

13. júl 2022

Ahojte. Máte skúsenosti s vykrvácaním hematómu v tehotenstve?
Doteraz som špinila, včera som krvácala čerstvú krv aj so zrazeninami ale asi len dve hodiny, odvtedy nič.
Mohol sa hematom vyplaviť takýmto spôsobom?
PS: som len na začiatku tehotenstva - hcg mi sledujú.
Môže byť hcg ovplyvnené krvácaním?

kkovacovak
13. júl 2022

A bola si na pohotovosti? Lebo krvácaním sa ti mohol vyplaviť plod. Napr vo forme tých zrazenín. Žiadna krv nemá vplyv na hcg pokiaľ sa nič nestalo plodu

autor
13. júl 2022

@kkovacovak bola som na pohotovosti včera.
Som po IVF, takže mám liečbu na zastavenie krvácania riadnu (špinila som už skôr)
Dnes bolo hcg o kúsok menšie ako pondelkové.
Zaujímalo ma, či sa môže niečo také stať a ovplyvniť výsledok hcg.
Samozrejme, viem čo nás čaká 🥲

kkovacovak
13. júl 2022

No krvácaním to asi nebude. Ale tak na sone vyzeralo byť všetko v poriadku nie? Asi ukážu len najbližšie dni

deti95060810
13. júl 2022

hematóm sa vstrebáva... skús si spraviť tehu test

autor
13. júl 2022

Na sone nič nevidno len vysokú sliznicu - aj po krvácaní. Test mám mega pozitívny.

Ja som zmierená, že to bude opäť zlý scenár ale mätie ma to zastavenie krvácania - dnes ani kvapka krvi, absolútne nič.
Samozrejme hcg klesá takže to dobrá predpoveď nie je 🤷‍♀️

kkovacovak
13. júl 2022

Tak to klesajúce hcg neveští nič dobré ale treba počkať nič iné ti nezostáva. Držím palce snáď to budú pozitívne správy

autor
13. júl 2022

@kkovacovak kleslo od pondelka z 2215 na dnešné 1918 🥲 takže som pripravená na zajtra prijať negatívne správy 😏

nikool701
13. júl 2022

Ahoj, ja som od zaciatku tehotenstva spinila, neskor som slabsie krvacala. Raz som zacala krvacat masivne, no bezbolestne. Sla som rychle do sprchy, ze zbehnem na pohotovost, no vypadol zomna obrovsky kus hematomu vcelku(velky skoro ako dlan). V tom momente krvacanie prestalo a do dnesneho dna sa neobjavilo, dnes som 13+6.No uzivala som lieky. Na druhy den bolo na sone vsetko ok.
Ak pises, ze hcg klesa, dobre to urcite nie je. Pred 2 rokmi som mala potrat, hcg klesalo. No nemusi to byt len potrat, moze byt aj MMT, ak ti hodnota klesla a znova stupne. To ti uz lekarka odsleduje. Drzim palce.

autor
13. júl 2022

@nikool701 asi nejak tak sa to stalo aj mne 🤷‍♀️ Hcg kleslo o 300 cca v priebehu dvoch dní takže mám zjavne do zbierky ďalší potrat 😰
Včera krv a vypadol zo mňa kus sliznice alebo zrazenina, do dvoch hodín bolo po krvácaní. Dnes nič 🤷‍♀️ Každopádne viem, že klesajúce hcg neveští nič dobré.

miskamicha
13. júl 2022

Je mi luto co sa stalo. Ale ak hcg klesa nie je to dobre, nesmie teda nemalo by pri zdravom prosperujucom tehotenstve. Skor sa priprav na to horsie. Nevesaj hlavu. Otehotnela si a raz to musi vyjst
.

rachel36a
13. júl 2022

Je mi luto, ale ked hcg klesa, tak uz sa bud fazulka vyplavila, alebo odumrela...zial z toho uz dietatko nebude...tiez som si tym presla...5x😧😧😧

autor
13. júl 2022

Ďakujem baby za rady aj podporu ale naozaj viem čo nás čaká 🥲
Už som včera vedela, že to nedopadne ani tentokrát dobre.
Zajtra idem do centra a zrejme mi budú kázať vysadiť lieky a verím, že sa krvácanie spustí.

lucka_lullu
14. júl 2022

Včera pridávala v skupine ivf jedna kočka podobný scenár ako ty (zrazenina, krvácanie, klesnute hcg). To hcg ze bola chyba v labaku, zrazenina zrejme hematom. Ako asi to nie je štandardné, ale možno ešte nič nie je stratené 🙏❤️držím prsty

christina312
15. júl 2022

Ahoj mne sa vyplavil celý hematóm 5x2 CM naraz ☺️bola som v 12 TT, vyšli zo mňa obrovské kusy zrazenin, Bábätko bolo v poriadku,teraz som 31 tt❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre