Veľkosť gestačného vaku v 5. týždni je len 0,5 mm. Je to v poriadku?

Zodpovedané
8. júl 2020

Dobrý deň,

som v 5. týždni a bola som na ultrazvuku. Gestačný vak je len 0,5 mm po dvoch dňoch vynechaného menzesu.

24.06.2020 mi vkladali 6 dňové embryo. Bojím sa, lebo všade sa píše, že v 5. týždni je gestačný vak už skoro 1 cm.

Je to v poriadku?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je to v poriadku, nestresujte sa.

Záleží aj na kvalite ultrazvukového prístroja. Uvidíte, že za 2 až 3 týždne už by mala byť vidieť srdcová akcia plodu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com