Z čoho mám tlak na močový mechúr v 1. trimestri?

Zodpovedané
13. aug 2020

Dobrý deň,

som v 12. týždni a od začiatku tehotenstva cítim ako keby tlak na mechúr. Nie je to nutkanie na močenie, ale ako keby tlak dolu. Bolesti nemám, len nemôžem ani dlhšie chodiť. Mám nutkanie mať stále zovreté zvierače, lebo mám pocit, že mi vypadne močový mechúr. Predchádzajúce tehotenstva som to nepoznala.

Z čoho to môže byť?

Pred týmto tehotenstvom som mala MA a kyretáž. Následne po nej som po 3 mesiacoch otehotnela.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom trimestri je oblasť malej panvy veľmi prekrvená a dochádza aj k rastu maternice. To môže spôsobovať pocit tlaku.

Ide o bežné pocity v prvom trimestri. Časom by sa to malo upraviť.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com