Dráždivý močový mechúr v tehu?

feferonkan
17. dec 2018

Ahoj dámy, opäť 🙂
Chcem sa opýtať. Bola som nedávno u lekára s problémami s močovými cestami. Už od začiatku tehu samozrejme chodím častejšie cikať, ale posledné asi dva týždne to bolo na nevydržanie. Napríklad bola som pred odchodom z domu na toalete, a po 10 minútach chôdze som mala také nutkanie na močenie, že som si musela čupnúť, lebo som mala pocit, že sa pocikám. A potom keď som následne prišla na toaletu, tak vyšlo len pár kvapiek.
Okrem toho som začala cítiť jemné pálenie pri močení. No keď ani týždeň užívania brusníc nepomohol, šla som k DR. Vzal mi testy, dnes prišli výsledky a infekcia to nie je - nenašli sa žiadne baktérie (len nejaké bielkoviny, čo je vraj v tehu OK).
Takže infekcia to nie je, ale čím to je, že sa mi neustále chce cikať, aj keď reálne nechce, že sa musím aj trikrát vrátiť na toaletu v priebehu 10 minút, že keď som na toalete, ide mi to pomaly a ťažko a stále mám pocit, že som nevycikala všetko?
Je to len tehotenstvom, alebo niečím iným? Viete poradiť, čo by zabralo?

st44
17. dec 2018

Ja som tiez stale chodila na wc, najhorsie to bolo ku koncu tehu. Lebo to aj mala ked sa v bruchu natahovala, tak mi zatlacila na mechur. Raz sa mi stali ze som sa aj pocikala. Alebo v noci aj 4 - 5 krat bolo v norme chodit na zachod. Aj ked sme niekam isli na vylet, prve co bolo som zistovala kde su zachody.

juliet86
17. dec 2018

moze to byt aj zapal mocovych ciest ktory nezachytili cesty. mne pomohli caje napr rebricek chanca piedra ale musis overit ci sa mozu v tehotenstve mozes ich pit alebo si z nich robit sedave kupele. alebo horuci hrniec dat do zachoda anaparit sa. mne to co opisujes znie ako zapal.... a drz sa v teple a termofor na susku a na podbrusko. vela stastia. pripadne extrakty z kapuconky. vylucit cukor muku