Tlak na mechúr na začiatku tehotenstva

mia_31
20. nov 2013

Baby, čo ste na začiatku tehu cítite aj vy nepríjemný tlak na močový mechúr ? nikde som túto tému nenašla resp. našla iba keď sa to týka výššieho šťádia tehotenstva. ja som na úplnom začiatku cca 6.týždeň. viem ,že zápal to nieje lebo keď ležím a spím je to v pohode ale akonáhla začnem chodiť tak hneď cítim taký nepríjemný tlak a nutkanie. Zdá sa mi to velmi skoro. Pociťujete aj vy niečo podobné ? ďakujem

bianka0111
20. nov 2013

@mia_31 ahoj, ja mám už pri tretom tehu podobný problem, okrem toho, že je toaleta moj druhý domov 🙂 ...mám zvlaštny tlak na spodok brucha, ja by som to opísala, akoby mi išiel spodok bruška von...tak som prvé tehu zašla k lekárovi a ten mi povedal, že mi hrozí potrat, pri každom tehu som hned od začiatku na rizikovom. Potrebujem klud a hlavne prvé tri mesiace len ležanie, mne hned nasadí aj diazepan. Tak radšej chod k lekárovi...aj ked ked tak rátam bolesti mi začínali tak okolo 8tt. Tak možno to suvisí so zmenami v Tvojom tele 🙂

zuzkat1
20. nov 2013

@mia_31 nutkanie na cikanie? to je normalne.ja som sa docitala ze to suvisi s hormonalnymi zmenami..ale ak mas pochybnosti zavolaj dr

mia_31
autor
20. nov 2013

No ono to neni klasicke nutkanie,skor to co opisuje
@bianka0111 ja som minuly rok mala missed a velmi sa mi neda byt v klude pri 3-rocnej dcerke. Nechcem robit paniku, kontrolu mam az buduci tyzden lebo dr povedal ze to uz aj nieco uvidi,ze pokial nespinim,nekrvacam a nemam nejake silne krce nemusim chodit . Neviem ci to nemoze byt aj tym ze som velmi utla a prilis sa pozorujem,zacalo mi to len vcera.

bianka0111
20. nov 2013

@mia_31 no pri malinkej to moc asi nejde, ale skus si radšej dávat viac pauzy...no ano, ved to aj mna napadlo že v 6tt to nebolo u mna, lebo u lekára som bola v 8tt...možno je to len naozaj zmenami ktorými prechádzaš..tak klud a nebud nervozna 🙂 isto všetko dobre dopadne 🙂

cerez
20. nov 2013

Celé druhé tehotenstvo som mala tlak na mechúr. Nemohla som ísť nikam ďaleko, lebo by som sa posíkala. A tak to bolo až do pôrodu.

seemani
20. nov 2013

@mia_31 jasné, ja som to mala tiež hlavne ráno keď som sa zobudila. Som 4 mesiace po pôrode a stále to mám, už pri 1dcl citím že prasknem a pritom ledva vycikám...

mia_31
autor
20. nov 2013

@seemani a tiez ti to zacalo tak skoro?

seemani
20. nov 2013

hej, viem, že to boli prvé príznaky, že som mala furt tlak a každú chvílu som chodila na záchod. Potom mi začali zápchy, okolo 6-8tt potom ranné kŕče ako pred krámami do 12tt a potom všetko zmizlo a až do pôrodu som ani nevedela , že som tehotná. no až nato časté cikanie 😀

mia_31
autor
20. nov 2013

Dakujem tak ste ma ukludnili,mudrejsia budem o tyzden po kontrole.

mabliss
20. nov 2013

Ahoj, neboj sa, je to normálne. Ak ta nič pri cikaní nebolí, nepali, tak je to ok. Aj mne to zacalo tak skoro a trvalo to celé trhu. Tiež som si pôvodne myslela,že takéto problémy sú až ku koncu. 🙂

nikus20
20. nov 2013

@mia_31 ja som to zacala mat v 5mes.nakoniec v 8mi umrelo babo :(

mia_31
autor
20. nov 2013

@nikus20 tak to je mi velmi lúto. ja som pri dcérke tiež cítila močák tak od 5.mesiaca ale toto ma trochu prekvapilo, som si vravela, že ta mála bodočka nemože narobiť takú paseku 🙂 ale asi je to možné.

nikus20
20. nov 2013

@mia_31 no ked je nieco radsej zbehnut doktorovi cim skor🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre