Ako naučiť zaspávať dieťa s detskou mozgovou obrnou?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobrý večer,

mám 8 ročnú dcéru, ktorá má detskú mozgovú obrnu. Má problémy so zaspávaním. Zaspí iba vtedy, keď si pri ňu ľahnem. Inak začne plakať a robí scény.

Ako ju mám naučiť zaspávať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Žiaľ, s detičkami s DMO mám málo skúseností. Nedokážem odhadnúť do akej miery jej (ne)zaspávanie môže byť spôsobené jej diagnózou.

Vo všeobecnosti však pri zaspávaní môžu pomôcť rituály, režim. Môžete skúsiť postupné učenie samostatnému zaspávaniu. Neľahnúť si k nej, ale sadnúť na určitý čas a potom odísť. Alebo ju nechať samú a dohodnete sa, že každých 5 minút za ňou na chvíľu prídete, pohladkáte ju. Popr. vymyslieť niečo vlastné - prečítam jednu rozprávku a idem.

Treba skúšať a hľadať to, čo vám bude obom vyhovovať.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com