Ako pôsobí na dieťa úplná zmena kolektívu?

Zodpovedané
26. jún 2019

Dobrý deň,

mám 2,5 ročného syna, ktorého neprijali do škôlky v našom mieste bydliska. Vyjadrili sa, že miesto nemusí byť ani o rok. Ja však chcem nastúpiť do práce.

Vybavili sme mu na poslednú chvíľu miesto v inej škôlke ďalej od nás, kde ale chcú, aby sme vychodili celú štvorročnú dochádzku, pretože ho vraj vypiplú.

Potom by ale šiel už do školy v našom mieste bydliska, čiže by mal úplne nový kolektív, ktorý by nepoznal. A všetci sa naopak poznať budú práve zo škôlky.
Aj keď je veľmi spoločenský a je rád medzi deťmi, aj tak mám pochybnosti ako to zvládne.

Ako môže pôsobiť na dieťa úplná zmena kolektívu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

toto je veľmi individuálne.

Závisí od dieťaťa, od vás, ako mu to bude odkomunikované, od školy, do ktorej pôjde.
Mnoho detí takto mení kolektív pri prechode zo škôlky do školy, popr. pri prechode na 8 ročné gymnázium.

Tiež sa mi zdá zo strany MŠ trochu zvláštne si takto určovať podmienky. Rozhodnutie o tom, kam bude vaše dieťa chodiť je na vás.

Navyše je to veľmi predčasné odhadnúť. Myslím si, že by bolo dobré to riešiť keď to bude aktuálne. Ak budete mať pocit, že je syn citlivejší, nemá rád zmeny, že by to mohol ťažšie zvládať, môžete hľadať spôsoby ako mu to uľahčiť,.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com