Ako riešiť manželovu skoro neveru?

Zodpovedané
16. jan 2020

Dobrý deň.

rada by som od Vás dostala radu, ako riešiť a ako sa správať k manželovi, ktorý stále pozerá fotky mojej kamarátky. Občas si s ňou aj píše, ale len o živote, pripadne o deťoch. Hovorí, že sa mu s ňou veľmi dobre komunikuje. Doposiaľ som v tom nevidela žiadny problém (viem, že moja kamarátka, by ma nikdy nezradila).

Včera som náhodou zistila, že tesne pred naším pohlavným stykom iniciovaným manželom si pozeral práve jej fotky, ktoré ho vlastne zrejme povzbudili k sexu so mnou. Sex nemáme často, pretože manžel tvrdí, že je veľmi unavený z práce a výchovy nášho syna.

Veľmi ma to trápi a myslím, že je to len kúsok od nevery. Komunikácia s ním v týchto témach je veľmi obtiažna.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

vidím, že vás daná situácia trápi a pochybujete o partnerovi.

V prvom rade vám odporúčam otvorený rozhovor s ním. Povedzte ako vnímate situáciu, ako sa v nej cítite, čo by vám pomohlo, čo by ste potrebovali a akú o tejto veci máte predstavu. Môžete sa ho spýtať, či nie je niečo, čo by potreboval od vás, či mu niečo nechýba.

Partnerstvo, manželstvo by malo byť priestorom na kompromisy a niekedy to vyžaduje ustúpenie druhej strany, aby tá prvá bola spokojná. Osobne si myslím, že ak je toto niečo, čo vám takto prekáža, ak sa kvôli tomu trápite, nemal by partner mať problém s tým prestať. Manželstvo a vaša spokojnosť by mala byť preňho dôležitá.

Tiež však treba porozmýšľať, či je to naozaj tak a nezohráva rolu nejaká žiarlivosť.

Nie som však párová a manželská poradkyňa, možno by ste sa mali obrátiť aj na takúto poradňu.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com