Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký je Váš názor na to, že 10 ročný syn vo veľkej miere cvičí?

Zodpovedané
Školák (6 - 11 rokov)Športové aktivity pre deti
15. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom skoro 10 ročného syna, ktorý doma pravidelne cvičí. Ma dovolenú hodinu denne. Polovica z toho času sú povinné rehabilitácie na správne držanie tela. Zvyšok cvičí podľa aplikácie posilňujúce cviky s vlastnou váhou, typu plank, kliky, drepy, výpady.

Keby mohol, cvičil by aj pol dňa. Ak z nejakého dôvodu cvičiť nemôže, je z toho nervózny, až plačlivý. Okrem toho stále rozpráva o tehličkách. Začal si merať obvod ruky, hrudníka, obmedzuje sladkosti a začal dbať na príjem bielkovín.

V jeho veku mi to pripadá príliš skoro a obávam sa, že to prerastá do nejakej posadnutosti. Má diagnostikované úzkostné stavy, až kompulziu a bojím sa, aby to neskončilo nejakou poruchou príjmu potravy. Trvá to už od septembra a postupne sa to stupňuje.

Na jednej strane si myslím, že je to super a máme ho v tom podporiť. Na druhej strane mám obavy, aby to neprerástla v niečo nekontrolovateľné.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

z toho, čo píšete sa zdá, že synova túžba po cvičení a nejakom telesnom ideále ovplyvňuje veľkú časť života, že na to často myslí a aj to na základe toho koná.

Aj vzhľadom na jeho diagnózy by som sa ohľadom tejto zmeny v jeho správaní poradila s jeho lekárom, ktorý ho pozná.

Neviem, či chodí aj na psychoterapiu, ale zrejme by som odporučila aj psychologickú intervenciu.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com