Akú polohu preferujete pri cvičení s Aniball?

iamfruity
11. nov 2020

Ahojte, cvičím s aniballom a všimla som si, že je riadny rozdiel v aej polohe s nim cvicim ... Tak ma zaujimalo, ze sa spytam aku preferujete vy ak cvicite, priapadne maminky co ste cvicili. Ci vam potom dovolili tu polohu aj pri porode atď. 🙂
Ja mam napriklad strasny problem s tlakom na konencik pri polohach v lahu, najlepsi mi je na styroch alebo v ,,startovacej pozicii" ... naopak v drepe ide vsetko strasne lahko, ale mozno az moc, bojim sa aby mi balonik nevystrelil prilis rychlo.
Este otazka... aj vas to pri vypudzovani vzdy na hradzi palilo ? 🙂

s_a
11. nov 2020

Tak ja som ine polohy ako klasicku v pololahu neskusala, nevidím v tom zmysel keďže "na štyroch" ma rodiť určite nenechajú

majuskkkanatalkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iamfruity
autor
11. nov 2020

@s_a ja som mala zranenu kostrc takze na nej lezat nemozem, musim preto skusat vsleijake ine a teraz zistujm ze to absolutne nie je jedno ako zena rodí a nemalo by to byt tak ze ju daju iba do jednej polohy v ktorej musi rodit...

xjakubikovak
11. nov 2020

@iamfruity ja som skúšala asi všetky lebo som nemala pláne rodiť na chrbte tak som chcela vedieť či mi to pôjde ľahšie v inej polohe. Väčšinou som ležala alebo v podrepe na 4 ťažko lebo som si potrebovala ten balónik pridržiavať a nakoniec som aj tak rodila na chrbte 🙄😀

iamfruity
autor
11. nov 2020

@xjakubikovak a preco si nakoniec rodila na chrbte ? :D akoze ja si presne viem toto predstavit ze aj u mna sa stane :D aj ked mna to ozaj na kostrci boli, plus mna strasne bolia hemeroidy pri tych polohach kde sa lezi .... tam to strasne tlaci na ten konecnik ! :D no je to neprijemne :D neviem sa dostat cez 25 cm uz dlho ale ja dufam, ze aj to bude stacit....keby nahodou nenacvicim viac.

kulumulu123
11. nov 2020

@iamfruity ja som práve kvôli tomu išla rodiť do Brna môžete mať polohu akú si zmyslite kľudne aj stojku na jednej ruke ak to takto vyhovuje rodicke nikto nerieši... Ale k otázke mne anibal najlepšie išiel v stoji a to som skúšala polohy možné aj nemožné....

xjakubikovak
11. nov 2020

@iamfruity bola som dlho vo vani, tam mi praskla voda a potom ma išla sestrička pozrieť na koľko som otvorená a už som mala také príšerné bolesti že som sa absolútne nevládala pohnúť. Na jednej strane sa mi rodilo dobre lebo som sa mohla poriadne zapierat nohami aj rukami ale tlačenie trvalo dlho a viem si predstaviť že v inej polohe by to šlo jednoduchšie ale zas si neviem predstaviť ako by som vydržala na tých štyroch 🤔 Neviem už koľko som mala ja nacvičené ale viem že to bolo malo lebo som si myslela že mám ešte kopu času ale rodila som 38+3 takže som cvičila len nejaké 2 týždne

iamfruity
autor
11. nov 2020

@kulumulu123 to by malo byt samozrejmost vsade :( v tejto situacii aka je teraz cestovat tak daleko je nemozne... clovek by mal mat moznost rodit ako chce v kazdej porodnici ....

iamfruity
autor
11. nov 2020

@xjakubikovak Ale nahodou parada ze si sa krasne otvorila 🙂 a tak ta poloha no pokial si to zvladla tak parada 🙂 a nastrih/natrhnutie ako ? 🙂

kulumulu123
11. nov 2020

@iamfruity ved toto si myslím aj ja snáď sa toho raz dožije moja 6r dcéra že to takto bude aj u nás ☺️

xjakubikovak
11. nov 2020

@iamfruity musím povedať že na prvorodičku to išlo pekne 🙂 okolo 2 tuším sme prišli do pôrodnice to som bola na 1cm a o 8 bol malý na svete a tá vaňa asi tiež dosť pomohla aj bolesti tam boli o čosi znesiteľnejšie. Nenatrhla som sa 🙂 malý mal ale len 3040g (obvod hlavky si nepamätám 😬) tak neviem čo pomohlo🙂

dajana1983
11. nov 2020

@kulumulu123 tá to paráda,kebyže mám ešte jedno,už viem kam pôjdem.Mne by to tak dobre ako po stojacky,lenže u nás nevedia inak ,,odrodit" než po leziacky, no hroza

ckatka
11. nov 2020

Ja súhlasím...NIE JE jedno v akej polohe cvičíš /rodis.
Poloha v ľahu na chrbte je zla. Nepomáha gravitácia, tlači sa na kostrc, panvove kosti robia malo miesta...A potom rýchlo strihnu lebo to "nejde". A pritom by len stačilo zmeniť polohu.
Na 4, drep, štartovacia poloha...ty si zvoľ ako ti je lepšie a pri pôrode proste trvaj na tom ze si na chrbát nelahnes. Bodka. Vo väčšine pôrodnic to zvládnu a násilím ta tam predsa nepriviazu keď budú vidieť že ti to ide.
Inak...najväčší priestor v panve vzniká naozaj anatomicky pri tej startovacej polohe.

m_o_n_c_a_k
12. nov 2020

Dievčatá, môj názor. Niektoré ženy precenuju svoje sily a majú rôzne poziadavky a potom z toho majú nepekne zážitky, kedy to nezvládli. Možno ako druhorodicky už viete niečo z pôrodu, ale každý je iný. Preto si myslím, že tu na Svk to nerobia práve preto, že ženy si na vymýšľajú a jednoducho to nezvládnu. Preto je určená jedna poloha, pri ktorej aj keď odpadnes, alebo sú nejaké komplikácie je jednoduchšia manipulácia ako v stoji, alebo na štyroch. Neviem no.

iamfruity
autor
12. nov 2020

@m_o_n_c_a_k chápem čo myslíš, a rozumiem tvojmu uhľu pohľadu, ale ja to skôr vidím tak, že je žene ubrané to, čo má od prírody dané a to je ženská intuícia, ktorá prirodzene vie, v ktorej polohe rodiť. Je to tak preto, lebo bábätko sa rôzne počas prechádzania pôrodnými cestami rotuje a byť iba staticky v jednej polohe znamená, že tomu dieťatku to neumožníme a logicky sa zvyšuje množstvo intervencií ako nástrihov alebo ťahanie bábätka kliešťami.. pričom často by možno stačilo maminku zdvihnúť do kolmejšej polohy .... Podľa mňa v rámci pôrodníckeho kresla sa dá krásne žena napolohovať... nevravím že má rodiť v nejakej divnej polohe kde jej nikto nevie pomôcť... ale pokiaľ je to na kresle, myslím si, že je to krásny kompromis medzi tým že môže rodiť hocijak a zároveň je to v rámci kresla kde má personál dobrý prístup !
Ale hovorím..... rozumiem čo myslíš pretože viem že pôrod nie je sranda a veľa vecí sa môže pokaziť. Ja len že možno by sa ich menej kazilo, keby sme tomu nehćhali prirodzenejší priebeh.

iamfruity
autor
12. nov 2020

@ckatka Ja Aniball využívam presne na toto, aby som si nacvičila ,,vydýchnutie" balónika v polohe, ktorá mi je najprirodzenejšia. Akonále nerozmýšlam a nechám sa viesť tým, kde mi je najpríjemnejšie, HNEĎ volím automaticky štartovaciu polohu alebo na 4 ! Na 4 sa dám keď cítim veľký tlak na konečník a v štartovacej potom vypudzujem.....
Snažím sa nacvičiť aj vydychovanie balónika v lahu na boku, lebo ak by náhodou čokolvek sa stalo, že by povedali že musím ležať (kvoli monitorovaniu babatka) tak to je jedina moznost ako este by som vedela rodiť... v tom lahu na boku. Ale to je krajna moznost, myslim si ze ked sa chce, da sa porodit aj s monitorovanim babatka hocijak. A vlastne... mozno rodenie vo zvislej polohe by bolo 10x rychlejsie a nebolo by treba tolko monitorovat ako ked rodičku polozime na chrat a tlaci babo do kopca ! jasne ze vtedy klesaju ozvy ked chudatko uz nevladze....

dajana1983
12. nov 2020

@iamfruity tu poslednú vetu ste vystihla))tiež som to chcela vo zvislej polohe,povedali mi,že či chcem,aby mi vypadli čreva ?🤷

iamfruity
autor
12. nov 2020

@dajana1983 to nemyslíte vážne! To, že sú 4587 rokov za opicami som vedela, ale že nevedia ani základnú anatómiu ľudského tela, to ma prekvapilo :D :D črevá ? .... ach.... Slovensko Slovensko....

dajana1983
15. nov 2020

@iamfruity no a to samé mladé baby od sestričiek po lekárky.Neriesia to ako to žena cíti ale ako to chcú oni lebo inak to nevedia.Potom také manévre ako vytláčanie z bruška,to je ešte horší pocit.Co kraj to iny mrav,v tomto bohužiaľ☹️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre