Chcem druhé dieťa a manžel o tom nechce ani počuť. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
11. dec 2019

Dobrý deň,

som vydatá a máme 12 ročného syna. Ja a aj manžel chodíme do práce, máme každodenné povinnosti a ja sa cítim nenaplnená. Túžim po druhom dieťati. Manžel o tom nechce ani počuť.

Nerozumiem mu. Hovorí mi, že ma miluje. Bývame v podnájme a plánujeme sa sťahovať do svojho bývania.

Cítim sa sama. Muž stále robí, snaží sa zarobiť a na mňa zabúda. Neberie ma vážne. Naše spoločné večeru sú pri televízii, nechodíme nikam a ja túžim po zmene. Druhé dieťa by nám prospelo.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vidím, že vás situácia, v ktorej ste sa ocitli trápi. Potrebujete zmenu, nový vietor do plachiet. Rozmýšľate o druhom bábätku.

Neviem či je toto váš prípad, lebo nepíšete veľa, avšak stagnácia vo vzťahu a stereotyp nie sú najlepším dôvodom mať dieťa. Nemalo by fungovať ako lepidlo, poprípade vzrušenie vo vzťahu.

Ak je to však skutočná túžba a viete, že by vás to naplnilo, že toto je to, po čom túžite, potom sa treba s partnerom otvorene porozprávať, nakoľko mať dieťa je záležitosťou páru.

Vyjadrite ako vnímate súčasnú situáciu, ako sa v nej cítite, aké máte potreby, čo by vás naplnilo, čo by ste v tejto veci očakávali a potrebovali od manžela.

Samozrejme, presvedčiť druhého a rozhodnúť za neho nemôžeme. Čo viete spraviť vy je komunikovať čo najviac a vyjadrovať svoje potreby, skúsiť sa dohodnúť, popr. navrhnúť párové poradenstvo.

Ak by partner nesúhlasil, môžete zvážiť aj individuálne, aby ste získali nový pohľad, spoznali seba a našli odpovede na niektoré otázky.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com