Mám dať trojročné dieťa do škôlky?

Zodpovedané
4. mar 2019

Dobrý deň,

môj synček bude mať koncom marca 3 roky a od septembra by mal nastúpiť do škôlky. Má 1,5 ročného brata, s ktorým som doma. Vychádzajú spolu dobre, vieme sa spolu pohrať, chodíme na prechádzky, drobné výlety. Manžel a aj ja sa im venujeme, zároveň majú aj voľnosť. Starí rodičia z oboch strán sú fajn, stretávame sa relatívne často, takisto ako aj s inými deťmi. Je relatívne smelý, veľmi rozumný, odplienkovaný už od 2 rokov, papá sám, rozpráva zrozumiteľne. Cez deň sa pohrá sám, vie aj pomôcť s drobnými prácami, je to zlaté dieťatko.
Bývame v dome s ihriskom na dvore, plánujeme aj tretie bábätko.

Som na vážkach, čo sa týka škôlky. Nielen núteného vstávania ráno, ale aj núteného obedného spánku. U nás v škôlke sa spí od 12 do 14,30, čo sa mi zdá veľa. Desí ma aj predstava nekonečných chorôb, čo by asi prekonávali obaja. Sám synček povedal, že by nerád išiel do škôlky, radšej by bol doma s nami.. Viem, že z hľadiska socializácie je dôležitá škôlka.

Má synček nastúpiť v tomto veku podľa Vás do škôlky, alebo môžeme počkať ďalší rok?

Odporúčate poldňovú starostlivosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

na nástup do škôlky by malo byť pripravené aj dieťa, aj rodičia. Z môjho pohľadu môže dieťa z domáceho prostredia veľa získať.

Pokiaľ máte tú možnosť, nie je toho na vás veľa, trávite spolu príjemný čas, z ktorého máte všetci radosť, myslím si, že synčekovi nič neutečie ak zostane doma.

Ak zvažujete poldennú starostlivosť, môžete skúsiť a vždy sa dá synčeka vziať naspäť domov.

Rozhodnutie je na vás. Ak nenastúpi tento rok, určite mu nič neutečie.


Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com