Vhodný pes do rodiny s deťmi

veronka
2. máj 2012

Keďže by sme chceli kúpiť synčekovi psíka (šteniatko) a nevieme sa rozhodnúť akú rasu, ktorá je najvhodnejšia k deťom, preto sa obraciam na vás. Nevieme, či niečo malé, alebo radšej väčšie, ale chceli by sme psíka do vnútra, do domu, s tým, že by mal výbeh po dvore, ale samozrejme by sme s ním chodili aj na dlhšie prechádzky a výlety do lesa. Určite niektoré z vás majú psíka v rodine pri deťoch. A tak by ma zaujímalo akej rasy máte psíkov, aké majú povahy, ako sa správajú k deťom, či sú poslušný...? Môžete pridávať aj fotky, nech máme aj predstavu ako vyzerajú 🙂 verím, že vo výbere psíka pomôžete nielen mne, ale aj iným mamičkám

veronka
autor
2. máj 2012

nikto neporadí ohľadom psíka?

graceful9
2. máj 2012

@veronka bývame so švagrinou, tá ma pittbula, ale ten deti nenávidí, tak musel preč,,,malé psy typu čivava sú dosť agresívne, pretože sú malé a tak si strážia svoje územie viac,,,teda aspoň ja mám s nimi také skúsenosti,,,,mne sa povahovo pozdávajú kokeršpaniely, ale skúsenosť s nimi a deťmi nemám, takže asi veľmi neporadím,,,,teta mala jazvečíka a ten s deťmi problém nemal, ale myslím, že to záleží aj na povahe konkrétneho psa,,,,

medovka14
2. máj 2012

Určite labrador 🙂 super hafan pre deti 🙂 ten nas ma skoro 2 roky, úplný pohodak, s nikým nemá problem, deti miluje 🙂)

maggie59
2. máj 2012

my mame yorka a nie je agresívny a aspoň neplzne a neni sú z neho všade chlpy lebo na to som doslova alergicka

liviana1111
2. máj 2012

@veronka ahoj my mame irskeho vlkodava 🙂 kupili sme si ho prave pretoz e je vhodny k detom ma super chrakter len je to nevyhoda ze je taky veliky lebo vela ludom to vadi ,ale co sa tyka povahovo to je nieco uzasne ,ja som uz od dectva zazila kadejake plemena od jazveckov, vlciakov ,setrov ,orieskov po toto nase vlkodavca.a nemozem si vynachvalit. Psika sme kupili ,ked sme este necakali prve dieta, ale prave preto sme zvolili jeho lebo sme nastudovali co by bolo najvhodnejsie k malemu dietatu. Ked mal nas vlkodav 2 roky narodila sa nam dcera, ten psik nevie co je to ziarlivost, venvie co je to agresivita a je tak trpezlivy ze by clovek neveril,Mala ma dnes tri roky a pes ma 5 rokov a uvetko je s nimi super, mala ma super imunitu vdaka nemu a naoplatku on je pre nu taky talizman fotia sa spolu a ona sa po nom ja vala aj proste obima ho a nathuje a on drzi jak keby s amu nic nerobilo a ked ma toho dost jednoducho sa len zdvihne a odide prec 🙂 a vtedy aj mala pochopi ,ze uz jej ma dost.a podotykam ze mi ho mame v byte 😉 velkost vobec nieje rozhodujuca ,co sa tyka toho ci mat psa vnutri alebo nemat,to skor ine parametre su nevyhodne co sa vnutrajska tyka a najviac asi veterinar a peniaze,lebo vleky pes vela stoji ☹ to je asi taka nevyhoda.Ale deti a vlkodav najlepsie spojenie 😉

mrka2
2. máj 2012

my mame yorkshirku, je strasne milunka, kludna a miluje deti 🙂 a samozrejme deti ju,kedze je to velmi mily a rozkosny havo 🙂

maminuska
2. máj 2012

@veronka ja mám malu dcéru a mám dvoch psov - francuzskeho buldočka a anglického buldoga.
obidvaja su k detom maximálne spolahlivý , neštekajuci a nepotrebuju vela pohybu. Francuzsky buldoček má tak okolo 12 kg a anglický buldog 20.
Obidve feny su velmi trpezlivé , znesu toho vela. Ja toto plemeno len odporučam .

kepassa
2. máj 2012

ja osobne, budem hovorit za seba, my sme mali civavku /zomrel nam pred 2 tyzdnami/ a niet nad lepsieho kamosa, aj mala ho mala velmi rada, ja som za male plemena 🙂

kepassa
2. máj 2012

@graceful9 mali sme civavu a na malu nebol vobec agresivny, dokonca ked sedela na nocniku v kupelni rano tak k nej prisiel sadol si vedla nej aby ho hladkala a tak kakala 😀 🙂

kika1111
2. máj 2012

@kepassa my máme tiež čivavu, krátkosrstú.. povahou najlepší pes na svete, niekedy mám pocit, že to je človek v psom kožuchu..ale nenormálne pĺzne, vysávame každý deň, češeme ho, vysávame ho, no nič nepomáha.. a preto neviem, ked sa nám narodí malá ako to zvládneme s chlpami.. kým bude ležať, tak v pohode, ale ked už bude loziť...neviem..

kepassa
2. máj 2012

@kika1111 som rada, ze niekto suhlasi so mnou, ja by som uz inu rasu ani nechcela ale presne toto je dovod preco si teraz nekupime steniatko civavky, pretoze ked mala bude liezt tak tie chlpy aspon ked uz bude mat tak rocik tak potom, aj nas bubko plzol a to sme ho cesali chlpy boli a nemali sme kratkosrstu, neplzol az tak strasne ako pes mojej mamy tam su chumace fuj odporune ble..su vsade mama je z toho zufala...takze v porovnani s tymto psom neplozol az tak ale vysvali sme dost casto....

kika1111
2. máj 2012

@kepassa my ho asi na ten pol rok natlačíme k rodičom a potom si ho zoberieme naspäť, nemienim ho dať uplne preč cudzím ľuďom, takéhoto psa už nevychovám ani keby som sa veľmi snažila..

ginger_fox
2. máj 2012

my mame suku hrubosrsteho jazvecika, je to polovnicky pes. Zadovazili sme si ju, ked este syn nebol na svete a nebol ani v plane. Ked som ostala tehotna moje okolie a vsetci, co poznaju jazvecikov ich povahu a hlavne povahu mojej bestie sa chytali za hlavu, ze co z toho bude 😀 Jazvecik to zvladol uplne perfektne. Napriek tomu si nemyslim, ze jazveciky patria k malym detom a preto ho ani neodporucam. Celkovo by som riesila psa, keby som ho nemala uz pred synom, az ked by dietatko uz bolo trocku vacsie aspon 5rocne, lebo vychovat je ako vychovat druhe dieta a deti ako take si tiez este neuvedomuju, co vsetko moze vychovu psa ovplyvnit. Keby som riesila psa k rodine s dietatom asi by som stavila na nemeckeho boxera.

maminuska
2. máj 2012

@kika1111 existuje špeciálne vyčesávatko , to si neskušala ? ja som si ho kupila na výstave ked som bola s mojimi kočkami , stálo ma 27 EUR a je super, po týždni vyčesávania sa plznutie zredukovalo na o 70 %
,

kika1111
2. máj 2012

@maminuska o tom som ešte nepočula, ale myslím, že nám nič nepomože.. okupeme ho, vaňa plná chlpov, trochu preschne, miluje keď ho češem, vydrží aj pol hodinu, pol hodinu vyčesávam kopec chlpov, následne vysávame byt, príde aby sme ho povysávali s hadicou.. a ked si potom s lepiacou páskou odchlpujem oblečenie, príde že aj on chce.. no tie chlpy idú stále

eviq
2. máj 2012

@veronka "original" z utulku 🙂 su jedinecne, najkrajsie a vdacne 🙂 v utulku najdete rozne velkosti, farby, dospelych aj steniatka....u nas v rodine su taketo psiky a nie su ziadne problémy, je to o vzajomnom "davani" si lasky 🙂

sirell
2. máj 2012

@veronka my máme tiež fenku francúzskeho buldočka. je to plemeno veľmi vhodné k deťom, ale je to plemeno citlivé na teplo. takže v lete sa s ním veľmi nedá chodiť na dlhšie prechádzky.

maminuska
2. máj 2012

@kika1111 tot je tké že ti vyčesáva aj podsadu , a chlpky tesne pred vypadnutím , mne sa velmi osvedčilo v čase plznutia mojich dvoch suk , to je tiež hruza a mne plznu doma dva psy a ešte k tomu krátkosrsté a dostat tieto chlpy z koberca nie je sranda.
Ale ako som začala používat fakt toho bolo podstatne menej.

maminuska
2. máj 2012

@sirell aj ja mám , su to super psy že ? 🙂 A mám aj angličáka, a ten je na teplo ešte háklivejší.

kika1111
2. máj 2012

@maminuska a nemáš nejaký link? alebo ako sa to presne volá, že by som to skúsila nájsť na nete?

p3tra11
2. máj 2012

My mame westika, je to take zive stvorenie, ma rado deti, stale sa hra a hlavne neplzne... ale zalezi aj od povahy psa, lebo predtym sme tiez mali westa, a ten, ked pocul deti, vrcal, bol uplny flegmatik, teto je hyperaktivny, az niekedy za nim nestihame..

danusskaaa
2. máj 2012

my mame malzetacika-je zlaty, pritulny a malu zatial len strazi pri postielke 🙂 vsetko zalezi na tom, ako si psa vychovas... ak bude s detmi tak si proste zvykne a bude ich najlepsi kamarat /asi kazde zvieratko sa da naucit/ hovori sa, ze su plemena nevhodne ku detom, ale nie je to pravda! suseda ma dobermana, ktory nosil babo v papulke za plienky ked plakalo!bol ako jeho otec, nikdy by mu nic neurobil!!! nas psik bol mooooooooc rozmaznany a bali sme sa co bude ked pride mala,ale reagoval superne, najprv sa len triasol ked plakala /nevedel co sa deje/ a teraz si zvykol a nikdy by jej neublizil. vzdy sa lahne ku nej ked je na gauci a spinkaju spolu 😀 a vyhoda maltezakov je ze vobec neplznu, takze nemusis sa stresovat co s chlpmi, ktore lietaju 🙂

barbora21
2. máj 2012

@veronka Ja mam anglickeho kokerspaniela a ten si od cudzich deti necha robit vsetko - uplny pohodak a aj velkost akurat 🙂 a este mam westika - west highland white terrier - maly tvrdohlavec ale k detom zlaty - trosku sa ich boji, lebo su na neho moc rychle a nepredvidatelne...ale deticky, ktore spozna ma rad (suseda ma chlapceka 3r. a s tym su najlepsi kamarati) 🙂

strapco13
2. máj 2012

@veronka my sme mali shitzaka...mal 7 rokov ked sa narodil maly..skvela pestunka, vzdy sa len kolo maleho tmolil, strazil ho, spaval pri nom, proste aj ked to biol psik-chlapec, tak sa spraval ako mamina k nemu, len teraz v januari po chorobe siel do psieho nebicka..tak mame nove stena tu istu rasu..zatial spokojnost
hrave a hlavne nepusta chlpy, necha si od deti tahat chvoist
proate ja by som do inej rasy nesla
@liviana1111 kedysi som strasne chcela vlkodava..stale patri medzi mojich top 5 favoritov 🙂

loulou
2. máj 2012

@veronka
Ahoj my máme maďarskú vyžlu, nemeckého stavača-to sú poľovné plemená a tiež máme staforda. Stafotrd je starý tak ako moja dcérka 5rokov a vyžlu a stavača sme už mali. Všetci 3-ja majú s dcérkou výborný vzťah, majú sa veľmi radi a nikdy sme ani len nezaznamenali náznak agresie. Sú to učenlivé, veľmi trpezlivé psy a čo sa týka stavača a vyžly tie obe deti milujú, či už moju alebo aj cudzie. A čo sa týka staforda, viem že sú nanho rôzne názory, no náš má deti rád, je vychovávaný s láskou ale aj pevnou rukou, vie kde sú hranice a tú lásku ktorú od nás a dcérky dostáva tak tú istú aj vracia. Všetko je len o výchove a o tom ako sa človek psíkovi venuje a čo mu dáva a dovolí. Viem o čom hovorím, otec je kynológ, mama veterinár a mám skúsenosti s rôznymi plemenami, od bojových až po malé rasy, ale vždy to bolo len o výchove, žiadny mi nikdy neublížil a to som so psami od mala. Takže je na vás čo sa vám páči, koľko času ste ochotný venovať výchove, o trpezlivosti a prístupe. A pri deťoch sa mi najviac osvedčili krátkosrsté plemená, malé dieťatko ho nemôže "pošticovať" je to niečo čo aj najmilší psík neznáša moc dobre, reaguje na bolesť a podľa toho sa môže aj zachovať.

stefisebidenis
2. máj 2012

@veronka my máme až 3 druhy feniek, amerického kokeršpaniela- miluje deti je veľmi hravá a prítulná. nikdy by nám neublížila, breše len ojedinele. Maltezáka- tiež maznáčik, veľmi ľahko sa učí, deti má rada, no s brechotom to je už o čosi horšie, nevravím že je to veľmi zlé no oproti ostatným breše najviac.Shi-tzu- tá by nedbala keby sme ju hladkali celý deň, nebreše skoro vôbec, je veľmi hravá ale zároveň aj lenivá a keď sa jej nechce zastane a ani za svet s ňou nepohneš, už nie raz so ju niesla domov z prechádzky.Tiež má rada deti, rada sa s nimi hrá, no keď sa jej zunujú odíde a ľahne si. Všetky tieto 3 druhy , ktoré máme my s kľudným svedomím môžem odporučiť k deťom. No ak len začínate so psíkom tak najvhodnejší by bol maltezák, ktorý sa veľmi ľahko učí.Ak nechcete mať šteniatka vôbec tak najlepšie je kúpiť si psíka, lebo fenka 2x ročne špiní a tiež nieje dobré keď nikdy nemá šteniatka (zo zdravotného hľadiska) Ak by si chcela ešte niečo vedieť, kľudne sa opýtaj 🙂

maminuska
2. máj 2012

@kika1111 pride manžel dnes večer okolo deviatej hodiny a on vie akos a to volá , ti potom hodím do IP, aby to nebola reklama.

d_anica
2. máj 2012

@veronka @ginger_fox aj my máme jazvečicu 🙂 má 4 roky, mala som ju keď dieťa nebolo ešte na pláne. Tiež som sa napočúvala ako bude žiarliť, lebo je veľký maznák, ale zvládla to super a už teraz vidno, že budú s malým parťáci. Napriek tomu súhlasím, že jazvečík nie je vhodný ako prvý pes pre neskúsených chovateľov. Druhého psa máme sučku nemeckého ovčiaka a to je pes na nezaplatenie, úplný flegmoš čo sa týka detí a šteniat 🙂 ja by som doporučila labradora, prešli mi rukami pes aj sučka a obaja boli k deťom super. Len treba rátať s tým, že je to väčší pes a naozaj veľa toho zje 😀

chelonka
2. máj 2012

ja odporúčam Zlatého retrievera, síce je to pes ktorý 2x do roka viacej plzne, ale ma dlhšiu srsť ktorá sa nedá v dýchnuť ako je to u mnohých krátkosrstých hafanov dalej sa dá rýchlo a lahko spratať.
Tieto psíky sú velmi velmi kludne, dobracke a mierumilovné plemeno. sú to proste andelíky, miluju deti - proste všetkých ludí. majú prirodzenu inteligenciu a sú velmi ľahko vycvičitelný.

kika1111
2. máj 2012

@maminuska Ďakujem!