Manžel ma podviedol. Mám sa s ním rozviesť?

Zodpovedané
5. feb 2020

Dobrý deň,

môj manžel ma podviedol. Sme spolu 20 rokov a máme 2 malé deti. Podvádzal ma asi 3 - 4 mesiace. Tvrdí mi, že to skončilo, ale neviem či je to pravda. Neverím mu.

Je to jeho kolegyňa z práce. V práci sa nevidia denne. Neverím mu, lebo za ňou chodil počas práce. Tvrdí, že s ňou už nič nemá, ale stále sú v kontakte a píšu si. Nechce s ňou úplne prerušiť kontakt, stále si s ňou chce písať.

Je to normálne?

Môže byť z kamarátky milenka a potom zase kamarátka?

Vraj len kamarátka. Mám ho stále rada, ale ničí ma psychicky to, že je s ňou stále v kontakte a nedokáže ju nechať. Hovorí, že ma má rád a že chce, aby bolo zase všetko dobré. Ale vôbec sa tak nespráva ku mne. Zdá sa mi, že len čaká kým to samo nejak prejde, že sa to samo vyrieši.

Už neviem čo mám robiť a rozmýšľam aj nad rozchodom.

Ako mám s ním komunikovať?

Mám sa rozviesť?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ocitili ste sa vo veľmi náročnej situácii, kedy zrejme zvažujete všetky možnosti a bolancujete ako ďalej.

Konkrétnu odpoveď vám žiaľ neponúknem.

V prvom rade manželovi odkomunikujte čo sa stalo, ako to vnímate vy z vášho pohľadu, ako sa v tejto situácii cítite a čo by ste potrebovali, aby ste sa cítili lepšie. Vyjadrite mu aké sú možnosti z vášho pohľadu, môžete ponúknuť nejaký návrh ako si to predstavujte, čo navrhujete.

Komunikujte za seba, v prvej osobe jednotného čísla, komunikujte svoje pocity, potreby, obavy,

Veľa záleží od muža, jeho vôle, od spoločnej vôle robiť kompromisy, sily odpúšťať.

Verím, že máte veľa otázok, pochybností, zvažujete všetky možnosti, pýtate sa prečo a ćo ďalej. V tomto štádiu by odpovede na niektoré otázky a nasmerovanie mohol priniesť rozhovor s odborníkom.

Ak by bol partner ochotný, a aj vy sa rozhodnete vzťah sanovať a zachrániť, pouvažujte nad párovým poradenstvom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com