Aká má byť veľkosť plodu v 7. týždni?

Zodpovedané
13. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Mala by som byť tehotná v 7. týždni. Doktorka mi to potvrdila len z krvi. Včera som bola na pohotovosti, pretože som mala silný výtok.

Lekár mi povedal, že je to malé na 7. týždeň a to má len 1,08 cm.

Je to podľa Vás normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto začiatky tehotenstva sú také neisté. Presný dátum otehotnenia môže byť kľudne 14 dní hore-dole. Takže vek 7. týždeň nemusí byť presný.

Je dôležité, aby bábätko rástlo. Jedine podľa toho sa dá povedať, že je tehotenstvo v poriadku. Prejavuje sa to zväčšením na UZV a takisto aj zvyšovaním hladiny hCG.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea