Som v 5. týždni + 5 dní a na ultrazvuku nie je vidieť plod

helenka998
9. jan 2023

Ahojte, tehotenský test pozitívny, návšteva u lekára ma však veľmi nepotešila. Podľa krvi a HCG mi doktor oznámil že som tehotna avšak keď sme prešli k ultrazvuku, povedal mi že vidí len zltkovy vak a plod nie. Mám prísť o týždeň a pokiaľ nič neuvidí pravdepodobne sa tehotenstvo dobre nevyvíja. Je normálne že mi toto lekár povie? Podľa môjho názoru na ultrazvuk bolo ešte celkom skoro a ta veta ma zbytočne vystresovala avšak prinútila ma neustále premýšľať nad tým čo ak niečo nie je v poriadku. Je to normálne že na sone bol viditeľný len vak?

stellarstar
9. jan 2023

@helenka998 si išla moc skoro

januska12323
9. jan 2023

Práve kvôli tomu sa chodí okolo 8. týždňa, skôr je lotéria či niečo uvidí alebo nie.

dzulli1980
9. jan 2023

Samozrejme, že je to normálne ... pokiaľ nie sú problémy, stačí ísť ku gynekológovi v cca 9tt ... vtedy vieš na isto, či hej, či nie ... takto len zbytočne majú ženy kopu stresu len preto, že sú nedočkavé.
@helenka998

zuzkacik4
9. jan 2023

Isla si moc skoro, ako pisu vyssie...a hovoril o zltkovom alebo gestacnom vaku? Lebo ak videl zltkovy vak, tak babatko tam je, len je este velmi malinke

zuz987123
9. jan 2023

@helenka998 ja som pri dcérke bola tiež v tomto čase a okrem vaku nič nevidela. O 2 týždne už áno 🙂

zuz987123
9. jan 2023

@helenka998 ešte mi napadlo, že mne práveže vtedy lekárka povedala že vidí presne to, čo má vidieť v daný týždeň.. Takže nechápem načo ti musel povedať že ak nič o týždeň neuvidí, tak to je zlé... Tiež zbytočne vedia vystresovať.

luluska1234
9. jan 2023

Ja som prvý krát bola v 6+2tt videl len gestacny vak o týždeň na to už aj plod.. ja som išla skôr kvôli rizikovej práci aby som sa dala vypísať na pn.

helenka998
autor
11. jan 2023

Ahojte, bola som po týždni na kontrole, všetko je OK, srdiečko bije, aktuálne 6+4tt. Išla som prvý krát naozaj skoro a on ma len zbytočne vystrašil.

zuzi0911
11. jan 2023

5+5 žĺtkov vak
6+3 už aj srdiecko

leeenka26
23. jan 2023

@helenka998 no v 5.tt nic ine ako zltkovy vak ani neuvidno si myslim. Mne robili 1.utz asi v 9.tt, len pre moj pokoj, lebo sme isli na dovolenku do zahranicia a chcela som byt v klude, ze sa jedna o teh. V maternici. Uz bolo aj srdiecko. Dalsi utz bol az v 12.tt. Ano, boli to tak trosku nervy, ale 5.tt je ozaj velmi skoro, hlavne z toho dovodu, ze kazda sme ina a kazda mame iny cyklus. Niektora otehotnie hned po menzese, niektora az na 20.dc. a to je sakra dlha doba. Cize niekomu uz moze v 5.tt ukazat, inej az v 7.tt to iste.

casillas28
23. jan 2023

@helenka998 budes vediet do buducna ze k lekarovi sa chodi tak v 8-9 tt...skor su to len stresy a domnienky ci to je ok alebo nie...🙂

saxana000
23. jan 2023

Ja som bola rvy krat 5+2 doktor sice trosku dlhsie hladal ale nasiel krasny vacok a v nom fazulku a uz bola aj akcia srdiecka.na dalsi som isla ale az v 8 tyzdni.urcite ziadny stres mozno je tam babo len dobre skovane.

alexisako
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexisako
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre