V 6. týždni videl plod. V 8. týždni už nie

rori25
10. aug 2023

Dobrý deň, ma niekto skúsenosť s tým ze v 6 tyzdni bolo pekne vidieť plod s akciou, a v 8 týždni som si našla krv na toaletnom papieri tak som šla na pohotovosť a tam mi iný doktor povedal ze žiadny plod nevidí len gestacny vak. Mam ísť na kontrolu k svojmu Dr ale momentale ma dovolenku.

deti95060810
10. aug 2023

krvácaš ešte ?

rori25
autor
10. aug 2023

@deti95060810 nie, aj Dr na pohotovosti mi povedal ze nevidí žeby som krvacala

diaalex
10. aug 2023

@rori25 akcia ❤️ v 6tt je podľa mňa skoro. Podľa mňa aj tvoj gyn videl gestačný a teda na pohotovosti len potvrdil gyn. Keby si bola v 8tt tak by už bábo bolo vidno

nika_val
10. aug 2023

Ano mala som to tak.. 6tyždeň plod, 7tyždeň plod aj srdiečko, 8t už bez srdiečka - mala som jemnučké zašpinenie (to sa s krvou ani nedá porovnať) 9t - potrat a nasledny kyret 😥

pribinak
10. aug 2023

Tvojho doktora predsa niekto zastupuje

rori25
autor
10. aug 2023

@pribinak áno zastupuje ale k tomu nechcem ísť radšej si počkám do pondelka k môjmu

rori25
autor
10. aug 2023

@nika_val tak to ma mrzí, toto bude asi tiež moj druhý potrat po vyše roku snaženia. Len mi nešlo do hlavy ze môj Dr mi povedal ze je tam plod a druhy mi povie ze tam není

bagre
10. aug 2023

áno, aktuálne to riešim, aj keď teda akciu ešte nevidela... môžeš počkať kľudne na svojho lekára

rori25
autor
10. aug 2023

@bagre mne akciu potvrdil, druhý mi povedal ze tam není plod tak kde sa potom stratil... Počkám len to čakanie je na nevydrazanie

bagre
10. aug 2023

@rori25 zvykne buď zastať vo vývoji, alebo sa akoby scvrkáva plod /zaniká/ , jedine že by bol neskúsený lekár a staré sono. Ale to je veeeľmi nepravdepodobné, lebo ak bola akcia... Aj ja som mala len jednorázovo krv, tak som myslela že bude dobre, ale po týždni už špinenie a sono ukázalo že to nie je dobré. Chápem, je to ťažké, prešla som tým viackrát. Aj teraz už by som to mala rada za sebou

nika_val
10. aug 2023

@rori25
Ja som utekala na pohotovosť po tom zašpinení a tam keď sa pytali že čo mi povedala naposledy moja dr. Ta povedala že vidi plod aj vidí srdiečko biť len asi som mala posunutu ovulaciu lebo plod je menší
A na pohotovosti mi dr povedal že nevie ako dr mohla vidieť biť srdiečko keď on by "toto" za plod ešte neoznačil lebo je to príliš maličké
Najskor som myslela že ma nejake blbe vybavenie predsa štatna stara nemocnica a sukromna gyn ambulacia to aj na pohlad bolo vidno že je staršie to sono.. ale išla som potom svojej a tá to vyhodnotila ako zamlčany potrat..
Išla som potom ešte k 3mu dr a ten bol taky niečo medzi oboma - nevidel srdiečko, videl plod ale daval tomu na 50 na 50 aj to sa skôr asi priklanal k tomu negativnemu..
Takže je to vela asi o doktoroch, ich prístupe a aj tej technike asi..
Mrzí ma to že si toto zažívaš 😔 drž sa a dufaj že to bude okej.. možno si natrafila len na blbého dr s horším vybavením..

rori25
autor
10. aug 2023

@bagre ďakujem 😒 a veľa šťastia

rori25
autor
10. aug 2023

@nika_val ďakujem 😒 prajem veľa šťastia aj tebe

niqua
10. aug 2023

@rori25 ahooj, ja ti nechcem určite dávať falošné nádeje, ale.....môj prípad bol podobný, akurát, že ja som krvácala červenou krvou a veľmi veľa....už mám 9 mesačné bábo...tak strašne ti to prajem, aby si na Tom bola ako ja...ale aj keby nie...nabudúce to určite vyjde ❤️❤️❤️❤️

rori25
autor
10. aug 2023

@niqua a v akom týždni si krvacala?

niqua
10. aug 2023

@rori25 juj...nepoviem ti to presne ani keby som chcela...mala sa mi narodila v 39 týždni a doktori vraveli že má znaky predčasne narodeného dieťaťa...takže neviem ale určite to bolo po 7

niqua
10. aug 2023

Ešte som zabudla ale dopísať, že v tých úplne prvých týždňoch som ležala s ťažkým covidom v nemocnici...zrazu mi prišli oznámiť, že rentgen sa nekoná a musia mi spraviť lumbalku...a ja že prečo? Lebo máte mierne zvýšené hcg bola odpoveď...vtedy som sa to aj dozvedela, že som tehotná...mohlo to mat súvis s tým krvácaním ktoré prišlo po hospitalizacii

rori25
autor
10. aug 2023

@niqua ďakujem za odpoveď super ze ti to skončilo so štastnym koncom , ale skôr sa prikláňam ze u mňa ide o ten zamlcany potrat a ze plod sa zakrpatil a preto ho druhý Dr nevidel, no ale bodaj by to dopadlo inak 😪

niqua
10. aug 2023

@rori25 daj prosím vedieť, budem ti posielať objatia ❤️ a ešte raz...aj keby to tak bolo ako píšes...nabudúce to vyjde

valentina12345
11. aug 2023

@rori25 ja som bola Po uspesnom ivf poslana ku svojmu gynekologovi. Ten mi v 8tt nameral plod mensi Ako v pred 10timi dnami v CAR. Hrozne ma to zobralo. Plakala som, ze to bude zase potrat. Vratila som sa do CAR este v ten den, lebo do dalsej kontroly by ma porazilo.
Tam mi lekar ukazal akciu srdca. Aj velkost nesedela s tym co mi nameral moj gyndos.
No proste ine sono, iny lekar, kazdy to vyhodnotil inak, ale vsetko bolo v poriadku. drzim palce aby to aj u teba tak bolo.

lienka6526
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lienka6526
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
niqua
15. aug 2023

@rori25 ako si dopadla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre