Aké polohy odporúčate v I. aj II. dobe pôrodnej pri vyskočenej platničke?

Zodpovedané
6. jan 2024

Dobrý deň,

mám vyskočené 2 platničky (extrúzia disku) medzi L5 a L6 (nadbytočný stavec) a S1. Rada by som rodila prirodzene.

Aké úľavové polohy odporúčate v I. dobe pôrodnej tak, aby som príliš nezaťažila túto oblasť chrbtice?

Je vhodné si brucho pri chôdzi v I. dobe pridŕžať/podvihovať rukami zospodu?

Teraz fungujem s podporným lumbálnym pásom.

Aká pôrodná poloha v II. dobe by bola pre mňa vhodná?

Rada by som to konzultovala s pôrodníkom, u nás sa štandardne rodí na chrbte, na čo sa úplne necítim.

Ďakujem

Dobry deň,

mrzí ma, že máte takéto obmedzenie.

Všeobecne platí pravidlo, že Vaše telo Vás na nevhodnú polohu upozorní bolesťou. Preto sa snažte byť v polohe, ktorá Vám bude vyhovovať. V I. Dp by nemal byť problém, dnes už je všade možné využívať rôzne polohy.

Čo sa týka samotného tlačenia, skúste možnosti skonzultovať s pôrodníkom, prípadne si aj nejakého zazmluvniť, aby ste boli s niekym, kto Vás pozná.

Držím palce

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea