Ako často majú byť poradne v 3. trimestri?

Zodpovedané
26. mar 2020

Dobrý deň,

som v 29. týždni a moja gynekologička mi vzhľadom na koronavírus naplánovala ďalšiu poradňu znova až o 4 týždne. Čítala som, že od 28. týždňa by som mala absolvovať kontrolu každé 2 - 3 týždne. Od 36. týždňa raz za týždeň.

Je postup mojej lekárky správny?

Nezanedbá sa týmto starostlivosť o dieťatko?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno v tom čase tehotenstva sa už robia štandardne poradne 1x za tri týždne. Ale vzhľadom na situáciu, je naozaj lepšie chodiť von a najmä do zdravotníckych priestorov čo najmenej. Pokiaľ je všetko v poriadku, nie je na častejšie návštevy dôvod.

Vy sama najlepšie viete ako sa má bábätko. Sledujte, ako a či sa hýbe v brušku a hneď budete vedieť že je v poriadku. Ak by sa Vám čokoľvek nezdalo, kľudne sa ozvite vašej lekárke telefonicky skôr.

V tomto období je rozumne, robiť poradne menej často.

Krásne dni s bruškom

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea