Ako často sa chodí do poradne?

nikolabulkova
23. jan 2015

Ahojte dievcata prosim vas som v 16+3 tyzdni a lekar mi povedal ze mi staci ked pridem o mesiac cize 20.2 a nasledne 20.3 pokial bude vsetko v poriadku. Potom su kontroly kazde 3 tyzdne a chcem sa spytat dokedy? Viem ze posledny mesiac sa chodi uz kazdy tyzden len chcem vediet ci sa chodi aj kazde 2 tyzdne pokial je vsetko ok? Lebo s priatelom idem zit na polroka mimo BA a lekara mam tu🙂
Dakujem moc

jajka71
23. jan 2015

no do tridsiateho tyzdna raz do mesiaca ked nedojde ku komplikaciam🙂

maria117
23. jan 2015

@nikolabulkova Ahoj, možno úplne presne nerozumiem, čo konkrétne potrebuješ vedieť. Ale je to tak, ako si napísala. Kontrola / poradňa je raz za mesiac, potom častejšie.. Ale ak sa vyskytne nejaký problém, vyjdú Ti zle testy alebo Ty sa budeš zle cítiť alebo čosi, tak pôjdeš k lekárovi i mimo plánovanú návštevu. Ono v najhoršom prípade vždy vieš ísť na pohotovosť. Ale zas SR je maličká krajina, ak by si si vedela naplánovať návštevy na piatok/pondelok, tak nemáš problém dochádzať i z väčšej diaľky. Ale závisí to i na tom, ako sa Ty budeš citíť, ako zvládaš cestovanie a pod. A kde plánuješ rodiť? V BA? Lebo ak by to nemalo byť iba dočasné a rozhodla by si sa napr zmeniť si trvalý pobyt, tak zváž i zmenu lekára - ale pokiaľ je to iba na 1/2 r a rodiť chceš v BA, tak to asi nemá zmysel.

nikolabulkova
autor
23. jan 2015

@maria117 Isto budem rodit v BA ja tu mam super lekara. Termin mam 7.7 cize od 7.6 budem chodit ten mesiac kazdy tyzden do poradne a dovtedy do toho 7.6 sa chodi kazde 3 tyzdne?🙂

nikolabulkova
autor
23. jan 2015

@jajka71 mne dnes doktor povedal ze do 24 tyzdna kazdy mesiac a potom kazde 3 tyzdne.asi je to individualne

jajka71
23. jan 2015

je to individualne, ale kazda ma iny zdravotny stav pred pocatim, pocas tehotenstva a prejde si inym tehotenstvom, s pripadnymi komplikaciami, ja nastupujem od 33. tyzdna do rizikovej poradne do nemocnice ako prvorodicka s dvojickami🙂
preto by som sa nespoliehala na to, ze sa to od urciteho tyzdna moze nejako tabulkovo zmenit🙂

maria117
23. jan 2015

@nikolabulkova len nech je vsetko v poriadku a vyjde Ti to podla planu 🙂 zivot obcas prinasa prekvapenia... prajem Ti, aby Ta cakali len tie prijemne.... ale na 100% sa teraz neda vsetko presne naplanovat, co ako bude.... a hlavne zvaz, ako budes zvladat cestovanie, unava, zmena tlaku, krcove zily, dehydratacia, castejsie pauzy na wc - ci soferavat, ci verejna doprava,.. predsa len, v lete horucavy mozu byt a mozes to prezivat inak ako predtym... ale verim, ze vsetko bude ok, nechcem kuvikat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre